هم سئو و هم شبکه های اجتماعی هر دو با مقصود مشترک معرفی کسب و کار به فعالیت ادامه می دهند . سئو شبکه اجتماعی اصطلاحی است که مدتها پیش توسط گوگل اعلام شد در نتیجه تمام عکس ها ویدیو ها و متن ها به طور کلی هر انچه در شبکه های اجتماعی منتشر می شود ، با ایندکس شدن ، اهمیت سئو شبکه اجتماعی را بالا می برد . در ادامه قصد داریم به باید ها و نباید های سئو اجتماعی بپردازیم تا برای شما راهبردی فشرده و مفید ارائه داده باشیم که هم راندمان سایتتان را بالا برده و هم از توانایی شبکه های اجتماعی در جهت ارتقا وبسایت استفاده کنید .

سئو شبکه های اجتماعی

فهرست موضوعات

عکس حساب کاربری

اهمیت این موضوع صرفا به خاطر داشتن پاسخی جذاب برای کنجکاوی افراد نیست. شاید در ظاهر چنین به نظر برسد اما با نگاهی عمیق تر مخاطبان می خواهند ابتدا با هویت شما اشنا شوند همچنین بدانند چه کالایی ارائه می کنید و به چه فعالیتی مشغول هستید تا هنگام نیاز روی خدمتتان حساب باز کنند یا نه.

پس اولین باید ها را با اعمال سوال های زیر سئو شبکه اجتماعی را به نحو عالی اجرا کنید:

  • عکس نمایه تا چه حد می تواند افراد را از دید یک مشتری راضی کند؟
  • مطالبی که در قسمت نمایه درج شده ،تا چه میزان می تواند به مشتری برای رفع نیاز هایش اطمینان دهد؟
  • اگر در بستر گوگل بدنبال نام تجاری ما بگردد با چه سرعتی می تواند پیدایمان کند؟

اولین نباید رها کردن و اهمیت ندادن به نمایه حساب کاربری می باشد که در ادامه خسارات زیادی به کسب و کارتان وارد می کند.

سئو شبکه های اجتماعی

کاری کنید نام تجاری در چشم باشد

سئو شبکه اجتماعی موجب می شود نام برندتان بر سر زبان ها بیوفتد.
بدیهی است کسب و کار هایی که مدام در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند، به خوبی میتوانند جلب توجه کنند سپس خود بخود شروع می کنند به ارتباط برقرار کردن با مشتری و دغدغه های انان را رفع میکنند.

مشتری با تمام وجود اهمیتی که برایش قائل هستید را حس می کند بدین صورت متقابلا با هر روشی که پیش پایش گذاشته شود، از شما حمایت می کند.

بدین طریق سئو شبکه اجتماعی می تواند از همه لحاظ در جهت رسیدن به اهدافتان مفید واقع شود. تلاش برای بر جا گذاشتن دیدی مثبت از طریق تعاملات دومین باید ها در حوزه سئو شبکه اجتماعی می باشد.

سئو شبکه های اجتماعی

همکاری با دیگران

از انجایی که شبکه های اجتماعی با هدف تعاملات شکل گرفته اند، این موضوع میتواند نیمه پر لیوان باشد یعنی شما میتوانید از پتانسیل همکاری با افراد به ۳ روش زیر به نفع خود سود ببرید:

  • افرادی که از برند ها پشتیبانی می کنند:

منظور ما همان طرفداران شما هستند که اتفاقا در شبکه های اجتماعی فعالیت زیادی دارند. در این صورت چه بخواهند چه نخواهند محبوبیت شما در کلامشان تاثیر داشته و عاشقانه بصورت مجانی در اولین فرصت برندتان را پیشنهاد می کنند.

  • اینفلوئنسر های ارگانیک: 

افرادی معتبر با جایگاه ویژه که می توان گفت در حوزه کاری شما چند قدم جلوتر قرار دارند. اینکه انها شما را معرفی کنند، تاثیری به مراتب بیشتر دارد که یکی از باید های دیگر برای سئو شبکه اجتماعی محسوب می شود.

  • همکارانی که بر اساس راهبرد هایشان پیش می روند:

انها در زمینه کاری شما فعالیت می کنند و بدون هیچ توقع و انتظاری حاضر هستند با شراکت با شما در جهت هدف خود که تولید محتوای با کیفیت می باشد ، قدم بردارند. همکاری با انها برای موفقیت در سئو شبکه اجتماعی توصیه می شود.

بکار بردن صحیح هشتگ ها

هشتگ گذاری

اکثر افراد فعال در شبکه های اجتماعی برای دستیابی سریع به محتوای مورد نیاز، با هشتگ کلمات کلیدی را جستجو می کنند.
همین رفتار کاربران، بکار بردن صحیح هشتگ ها در پست را به باید ها در سئو شبکه اجتماعی اضافه می کند.

منظور ما از استفاده صحیح هشتگ ها در موارد زیر خلاصه شده:

  • فقط هشتگ هایی که به درونمایه یست نزدیک هستند انتخاب کنید و لا غیر.
  • بر خلاف تصور، هشتگ هایی که بازدید بالایی دارند بکار نبرید چرا که پستتان در انهمه محتوا اصلا به چشم نمی اید.
  • هشتگ های مناسبتی انتخابی فوق العاده می باشند.

بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو

سئو شبکه های اجتماعی

تنوع شبکه های اجتماعی که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود، می تواند در اعمال راهبرد های سئو کمکتان کند.
شبکه اجتماعی هایی که در ادامه پیشنهاد می کنیم،طبق امار گوگل امتیاز بالا گرفته اند.

Medium

اگر حجم بازدید سایتتان افت کرده،به شبکه اجتماعی مدیوم مراجه کنید و با انتشار محتوا بازدید کنندگان را افزایش دهید.

فیسبوک

موتور های جستجو گر از تعداد پسند ها به عنوان اهرمی برای افزایش رتبه سایت استفاده می کنند. در توضیحی ساده تر بالا رفتن حجم لایک ها موجب می شود افراد بیشتری به سایت مراجعه کنند که اگر با فیسبوک کار کرده باشید متوجه دلیلش خواهید شد.

مخاطب به محض لایک پستتان، پیوندی از انچه مورد پسندش واقع شده در حساب کاربری اش ظاهر می شود و دوستانش در جریان قرار‌ گرفته و تداوم این زنجیره تا بی نهایت به طور مستقیم اهمیت سئو شبکه اجتماعی را افزایش خواهد داد.

توییتر

ساز و کار توییتر، ان را به پر اهمیت ترین شبکه اجتماعی برای سئو تبدیل کرده چرا که به محض اشتراک گذاری یک پیوند، توجه موتور های جستجو گر را جلب کرده سپس رتبه ها را دستکاری می کند.

یوتیوب

جالب است بدانید پس از گوگل ، یوتیوب جایگاه دوم را در حجم بازدیدها از ان خودش کرده است.
اگرموضوع تجارتتان، نیاز و کشش ساخت ویدیو های جذاب و البته مفید را دارد، تعلل نکنید، پیوندی از سایت در قسمت متن ویدیو ها درج کنید که موجب اجرای قدرتمند سئو شبکه اجتماعی و یکی از باید های دیگر می شود.

سئو یوتیوب

حتما تا به حال به طور مفصل و کامل به درک ارتباط تنگاتنگ شبکه اجتماعی و سئو سایت رسیدید همچنین متوجه شدید شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم باید سایت را پشتیبانی نمی کنند، بلکه در جایگاه یک واسطه، عالی کارشان را به اتمام می رسانند.

انها از قوانینی تشکیل شده اند که بدون چشم داشت و توقع، به صورت خودکار افراد را به سمت سایت و شناخت برندتان هدایت می کنند. در کنار تمام باید هایی که ذکر شد، استفاده از سئو شبکه اجتماعی باید در راس قرار گیرد.

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *