به طور کل اگر بخواهیم مفهومی ساده از ترافیک ارگانیک ارائه دهیم ، می‌توان گفت ترافیک ارگانیک ، در نتیجه بازدید بدون پرداخت پول بازدیدکنندگان از وب سایت شما رقم می‌خورد و برای رشد و شکوفایی سایت شما بسیار مهم است . در این مقاله سعی کرده ایم نکات مهم و اساسی درباره ترافیک ارگانیک را بررسی کرده و در اختیار شما همراهان همیشگی اسپانتاوب قراردهیم .

ترافیک ارگانیک

لیست موضوعات

ارگانیک، مهم‌ترین شکل ترافیک

ترافیک ارگانیک را می‌توان مهم‌ترین شکل ترافیک برای یک وب سایت تلقی کرد .

رایگان بودن ترافیک ارگانیک سبب شده تا صاحبان سایت‌ها و کسب و کارها به این نوع ترافیک را به سایر ترافیک‌ها نظیر ترافیک تبلیغاتی ترجیح دهند .

همانطور که می‌دانید معیارهای متفاوتی برای رتبه‌بندی وب سایت‌های موجود در موتورهای جستجو مطرح است . حال اینکه کدام وب سایت بازدید بیشتری را دریافت کند به عوامل مختلفی نظیر اهمیت وب سایت ، معتبر بودن آن ، محبوبیت وب سایت و عوامل دیگر بستگی دارد .

زمانی که شما مطلبی را جستجو می‌کنید مجموعه‌ای از سایت‌ها بر اساس رتبه‌بندی و به شکل ارگانیک برای شما به نمایش در می‌آید .

حال که با مفهوم کلی ترافیک ارگانیک آشنا شدیم ، در ادامه این مقاله به موضوعاتی همچون اهمیت ترافیک ارگانیک ، راهکارهای افزایش آن و چگونگی بررسی آمار ترافیک ارگانیک خواهیم پرداخت .

ترافیک ارگانیک

دلایل اهمیت ترافیک ارگانیک

دلایل زیادی وجود دارد که سبب شده ترافیک ارگانیک از جایگاه ارزشمندی نسبت به سایر ترافیک‌ها برخوردار باشد .

به همین جهت شما باید توجه ویژه‌ای به ترافیک ارگانیک داشته باشید . در این قسمت برخی از مهم‌ترین دلایل اهمیت ترافیک ارگانیک را برای شما تشریح خواهیم کرد .

  • ترافیک ارگانیک سبب رشد کسب و کار شما می‌شود . چرا که مسلماً در کسب و کارهای امروزی به روزرسانی کردن برند شما برای مشتریان از اهمیت بالایی برخورد است و این دقیقاً همان چیزی است که ترافیک ارگانیک به شما می‌دهد .
  •  ترافیک ارگانیک به کار شما ارزش تجاری ويژه‌ای می‌بخشد و این امر در دراز مدت و با استمرار در انجام برخی امور ، موجب شکوفایی و پيشرفت برند شما خواهد شد .
  •  رشد و شکوفایی ایجاد شده در کار شما توسط ترافیک ارگانیک باعث می‌شود تا شما مشتریان ثابت خود را داشته باشید و آن‌ها هر بار از سایت شما بازدید کنند .
  •  به دلیل اعتماد افراد به گوگل و نتایج آن زمانی که سایت شما به عنوان اولین نتایج یک جستجو در گوگل یا سایر موتورهای جستجو بالا می‌آید در نتیجه کاربران به تدريج به سایت شما نیز اطمینان پیدا می‌کنند .
ترافیک ارگانیک

راهکارهای افزایش ترافیک ارگانیک

حال که با ترافیک ارگانیک و اهمیت آن آشنا شدید ، به بررسی راه‌های افزایش آن می‌پردازیم . برای اینکه بتوانید ترافیک ارگانیک خود را بالا ببرید به نکات ذیل توجه فرمایید :

  •  محتوایی تولید کنید که در عین مرتبط بودن ، برای بازدیدکننده جذابیت داشته باشد و بازدیدکنندگان به خواندن آن علاقه‌مند شده و حتی محتوای شما را به اشتراک بگذارند .
  • برای اینکه بتوانید ترافیک ارگانیک را هدایت کنید ، محتوای بارگذاری شده در سایت شما باید با قوانین سئو همخوانی داشته باشد . در مجموع باید قوانین مربوط به عنوان‌ها ، واژگان کلیدی ، هدینگ‌ها و موارد مرتبط دیگر در محتوای شما رعایت شده باشد .

رعایت این موارد به اندازه‌ای حائز اهمیت است که می‌توان گفت رعایت قوانین سئو شانس شما را برای کسب جایگاه بهتر در موتورهای جستجو افزایش می‌دهد .

  • یکی از راهکارهای بالا بردن ترافیک ارگانیک ، فوکوس بر روی واژگان کلیدی طولانی و چند کلمه‌‌ای درباره محصول، صنعت ، کسب و کار و یا سایر موارد از این قبیل است .

دلیل این موضوع این است که شما با به کار بردن یک کلمه کلیدی طولانی در واقع از استفاده یک واژه عمومی اجتناب کرده و سایت خود را از سایر سایت‌های مشابه متمایز ساخته‌اید . به عنوان مثال به جای انتخاب کلمه “فرش دستباف” می‌توانید کلمه “فرش دستباف اصل” را به عنوان واژه کلیدی انتخاب کنید .

ترافیک ارگانیک
  • جستجوهای خود را بهینه‌سازی کرده و گسترش دهید . به این معنا که شما در نگارش کلمه کلیدی طولانی می‌توانید این واژگان کلیدی خود را با اضافه کردن محل، مکان و یا یک شهر گسترش دهید . برای نمونه در مثال بالا می‌توانید “فرش دستباف اصل” را به “فرش دستباف اصل کاشان” گسترش دهید .
  •  به پرسش‌های رایج کاربران پاسخ بدهید . پاسخ به سوالاتی که نیازهای شما را در زمان جستجو برطرف می‌کند و همچنین پاسخ به سوالات کاربران در مورد کسب و کار یا محصولات شما می‌تواند یکی از روش‌های افزایش ترافیک ارگانیک باشد .
  •  توضیحات متا جذابی نگارش کنید . همانطور که می‌دانید زمانی که کاربر برای نخستین بار صفحه وب سایت شما را باز می‌کند با توضیحات متا روبه‌رو می‌شود . پس اگر این توضیحات جذاب باشد و به اندازه کافی شوق داشته باشد ، کاربر به سایت شما جذب شده و مطلب را ادامه می‌دهد .

در مقابل اگر توضیحات متا جذابیت ویژه‌ای برای کاربران نداشته باشد ، افراد بدون مطالعه ادامه مطلب وب سایت شما را ترک خواهند کرد . بدین منظور به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به طور تخصصی‌تر با نحوه نگارش متا آشنا شوید .

چگونگی بررسی آمار ترافیک ارگانیک

تا این قسمت از مقاله شما یا ترافیک ارگانیک و اهمیت آن آشنا شدید اما باید توجه داشته باشید که در مدیریت حرفه‌ای یک سایت شما باید به رفتار بازدیدکنندگان سایت خود واقف باشید .

شناخت رفتار بازدیدکنندگان وب سایت به این معناست که شما ترافیک سازمانی خود را کنترل کرده و بدانید که این ترافیک از کجا می‌آید . همچنین دانستن اینکه کدام مقالات ، کلمات کلیدی و منابع سبب هدایت ترافیک بازدیدکنندگان شده ، ضروری است .

برای انجام این کار شما می‌توانید از تجزیه و تحلیل گوگل بهره بگیرید که روشی رایگان جهت نظارت بر آمار ترافیک جستجوی سازمانی است . چنانچه وب سایت شما به شکل حرفه‌ای ایجاد شده و در مسیر رشد است ، باید توجه خود را به رعایت این موارد جلب کنید .

سخن پایانی

همان گونه که با ترافیک ارگانیک آشنا شدیم ، در می‌یابیم که رسیدن به ترافیک ارگانیک امری زمان‌بر بوده و شما در دراز مدت می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید .

همچنین برای دست‌یابی به ترافیک ارگانیک شما باید در یک بازه زمانی به طور مداوم و پیوسته مجموعه‌ای از اعمال را انجام دهید تا هدف شما یعنی رسیدن به ترافیک ارگانیک رقم بخورد . برای رسیدن به این هدف آنچه بیش از همه اهمیت دارد ، تولید محتوای قوی و اصولی براساس قوانین سئو ، دقت در انتخاب کلمات کلیدی به‌ویژه کلمات کلیدی طولانی و سایر مواردی که در بالا به آن اشاره شده است ، می‌باشد .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *