اگر قصد معرفی خدمات خود یا اطلاع رسانی در بستر اینترنت دارید ، فرآیند پیچیده ای را باید اجرا کنید . ایجاد وبسایتی بسیار شیک ، زیبا و حرفه ای بدون دانش فنی ، ساختش را پیچیده می کند . با خدماتی که طراحان وبسایت ارائه می دهند می توانند از صفر تا صد کارهای مورد نیاز برای یک سایت خوب و تاثیر گذار را در کمترین زمان انجام دهند . 

موضوع مقاله ی ما معرفی انواع خدمات وبسایت است که طراحان با آن به افزایش مخاطبان شما کمک می کنند .

 
خدمات طراحی سایت

فهرست موضوعات

افراد تجارت ، خدمات و ویژگی های شما را هنگام معرفی به دیگران با چه صفت هایی یاداوری می کنند ؟ فراموش نکنید مخاطبان یک تصور ذهنی از کسب و کار شما دارند . آنچه در وبسایت شما به نمایش در می آید عامل مهم شکل گیری این تصویر است .

هر گروه برنامه نویسی با خدمات طراحی سایتی که دارد کار های زیادی می تواند انجام دهند . شما باید از اصلی ترین و مهم ترین وظایف طراحان اطلاع داشته باشید تا بتوانید با تیم خوبی همکاری را آغاز کنید . همچنین مطالعه ی این مقاله کمکتان می کند هدف خود را از داشتن سایت بدانید .

به مشتری برای طراحی سایت یک پیشنهاد اولیه بدهید

وبسایت ها انواع مختلفی دارند . هدف بعضی فقط اطلاع رسانی است(خبری) . بعضی متعلق به یک شرکت است . فروشگاه های اینترنتی هم که بسیار مشهور و رایج هستند و حتما تا بحال خدماتی را از وبسایت های خدماتی دریافت کرده اید . ساختار و توانایی هر کدام فرق میکند بنابراین شما به عنوان طراح سایت باید بدانید چه خدماتی را در سایت میخواهید ارائه دهید .

مشتری هایی که می دانند از یک وبسایت چه می خواهند به تیم کمک میکنند سرعت عمل و قدرت تصمیم گیری اش بیشتر شود . اولین قدم در دیدارهای حضوری با کارفرما برای ارائه خدمات طراحی سایت شناخت نیاز ها و توقعات او از ایجاد سایت است . بعد نوع سایت را به او پیشنهاد کنید .

 

در دومین مرحله جلسه متخصصان حضور دارند ، نظرات خود را با هم به اشتراک می گذارند و همفکری می کنند . بر اساس انتظارات کارفرما پیشنهاداتی را می دهند .

برای اتمام مرحله نوع دامنه ، طراحی گرافیکی ، طرح اولیه یا همان پروپوزال که بر اساس زمان و هزینه براورد شده را تعیین می کنند . اگر مشتری موافق بود همگی دستورالعمل ها در برنامه کاری گروه ثبت می شوند .

web design

طرح ریزی عوامل دیداری و انتخاب محتوا

مرحله ی دوم برای کامل کردن خدمات طراحی سایت وقتی اغاز می شود که کارفرما موافقت خود را با هزینه و طرح اولیه اعلام بدارد . حالا نوبت قسمت جذاب طرح ریزی و زیبا سازی ظاهر وبسایت است . البته محتوا هم بسیار مهم است . تغییراتی که باید انجام شود موارد زیر را در بر میگیرد :

  • رنگ غالب هر صفحه، رنگهای جزییات و بخش های مختلف که در کنار رنگ غالب قرار می گیرند
  • اضافه کردن تصویر برای هر بخش
  • تنظیم فونت مناسب و بهترین سایز

وقتی کاربر وارد سایت می شود اینکه با چه محتوایی روبرو می شود اهمیت دارد . باید موضوعاتی که در صفحات بعدی قراراست عنوان شوند محدود به اهداف کارفرما باشند. لحن نوشتار هم هماهنگی ایجاد می کند . به نظر می رسد تا اینجا تمام کارهای سایت انجام شده اما اقدامات فنی دیگری مانده که به طور ساده و قابل فهم بیان می کنیم .

 

تعیین نوع گرافیک هر صفحه

ترتیب کارها با مرحله ی قبل یکسان است . طراحی سایت با توجه به نوع سایت انجام می شود . البته طراحان علایق کارفرما را هم در نظر می گیرند و تا رسیدن به خروجی دلخواه کارفرما در همین مرحله متوقف می شوند .

web design

رعایت سئو در کد نویسی

حالا نوبت آن است که طراحی گرافیکی تعریف شده با همه ی جزئیاتش به کد تبدیل شود . کد نویس ها ملزم به رعایت قوانین سئو هستند . اگر سایتی بسیار زیبا بسازیم اما هیچ بازدید کننده ای نداشته باشد بی فایده است . دیده شدن سایت در صفحات اول موتور جستجوگر هدف مشترک کارفرما و طراحان وبسایت است که تیم طراحی بخوبی از پسش بر می آید .

آپدیت مطالب سایت

بارگذاری کالاهای جدید ، مطالب نو و جذاب ، اخبار و اطلاعاتی که باید مخاطب ها در جریانش قرار گیرند همه نیاز به تمرکز دقت و خلاقیت دارد . باید فردی متخصص که زمان کافی داشته باشد استخدام شود . بعضی افراد متاسفانه از اهمیت بالای کیفیت محتوا آگاه نیستند و صرفا بارگذاری مطلب را برای جلب توجه مخاطبان کافی می دانند .

همانطور که گفتیم برای سایتی پربازدید نیاز به تخصص است . تیم های برنامه نویسی برای خدمات طراحی سایت خود فرد متخصص دارند . کلماتی که بکار می برید ، نوع نوشتن و همه ی اینها باعث افزایش یا کاهش رتبه سایت می شود . تولید محتوای سئو شده یکی از خدمات طراحی سایت است که طراحان بر عهده می گیرند .

خدمات طراحی سایت

حمایت سایت

بعد از طراحی و بارگذاری ، سایت نباید به حال خود رها شود . کارفرما در طول فعالیت سایت حتما متوجه ایرادات یا انتظارات جدید می شود که نیاز به تغییر دارند .

وبسایت نیاز به حمایت طراحان دارد تا کد نویسی و حتی هاست عوض شوند . اگر دید بلند مدت به کارتان دارید بهتر است سرمایه گذاری خود را هدر ندهید و از تیم طراحی خود بخواهید پشتیبانی سایتتان را به لیست خدمات طراحی سایت اضافه کنند .

آزمایش وبسایت

رسیدن به مرحله سنجش وبسایت یعنی طراحی سایت به پایان نزدیک شده است . متخصصان شروع به آزمایش کردن سایت می کنند .

web design

استفاده از هاست و دامنه

با قرار گرفتن سایت در هاست و دامنه ، کارفرما پروژه اش را تحویل می گیرد . سپس قرار ملاقاتی با مشتری برای اموزش نحوه کارکردن با سایت ترتیب داده می شود . همچنین طراحان برای اینکه مشتری بتواند به تنهایی وبسایتش را مدیریت و فایل بارگذاری کند ویدیو آموزشی در اختیارش می گذارند .

طراحی سایت سلسله مراتب خودش را دارد که باید اصولی انجام شود .
اگر برای رشد کسب و کارتان و دیده شدن تصمیم به داشتن سایت دارید و حاضرید برایش سرمایه گذاری زمانی و… کنید
باید شروع حرفه ای داشته باشید .

 دانش و خدمات طراحی سایت یک تیم موفق می تواند به شما کمک شایانی کند .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *