افزایش فروش همواره ارزوی فروشگاه های اینترنتی تازه تاسیس یا با تجربه می باشد ، چیزی که همه ی برنامه ریزی ها و فعالیتهای سایتها در راستای ان انجام می شود .
تا به حال توصیه ها و پیشنهادات زیادی در این موضوع عنوان شده اما اینبار میخواهیم اصلی ترین و پایه ای ترین انها را در فهرستی جای دهیم . مطالبی که اگر درست در کسب و کار خود پیاده کنید ، افزایش فروش را تضمین می کنند .

افزایش فروش آنلاین

فهرست موضوعات

صداقت

رو راست بودن با مشتری می تواند اغاز خوبی برای فروش محصول باشد . احتمالا این توصیه در نظر شما خنده دار و پیش پا افتاده به نظر بیاید اما اکثر کسب و کار ها ان را رعایت نمی کنند .

نکته ای که به رو راستی ربط پیدا می کند، اطمینان پیدا کردن افراد به نام تجاری و محصول شما می باشد . به هیچ عنوان توقعی را در مشتری ایجاد نکنید که توان انجامش را ندارید همچنین از بزرگ نمایی در توصیف خدمات بپرهیزید . افراد امروزی بسیار باهوش هستند و به راحتی به اطلاعات زیادی در مورد هر محصول واقف می باشند .

معمولا خطایی که افراد فعال در حوزه ای مرتکب می شوند ، تلاش می کنند نام تجاری خود را بر سر زبان ها انداخته تا افراد متصور شوند با برندی مشهور و با سابقه طرف هستند . چنین مقصودی باعث می شود تمرکز شما از روی اولویت ها که نقش اصلی در رشد کسب و کارتان دارند، برداشته شود .

جالب است بدانید افراد به کسب و کار های مبتدی که صاحبش با عشق و احترام و البته توجه به مشتری کار ها را پیش میبرد ، بیشتر اهمیت داده . بنابراین برای درک موقعیت خود واقع بین باشید .

افزایش فروش آنلاین

خشنودی و اطمینان افراد را نشان دهید

مدتی ست نظر و واکنش مشتریان در جذب شدن افراد جدید موثر واقع شده است . به لطف شبکه های اجتماعی افراد در عرض یکی دو دقیقه در مورد یک کالا و نظرات به جمع بندی رسیده و تصمیم قطعی برای خرید یا نخریدن محصول می گیرند .

شوربختانه اگر کار خود را درست انجام دهید می تواند بسیار سودمند باشد و همین سرعت تصمیم گیری در کسب و کارتان اعمال شود .

بنابراین بهترین رفتار در مقابل این قدرت ، به نمایش گذاشتن نظرات مثبت مشتریان و حتی ایجاد فضایی تعاملی در جلب اعتماد بسیار نقش مثبتی دارد . البته که صداقت در این روش موج می زند و قرار نیست دروغی گفته شود .

یکی از روش های بدست اوردن اعتماد افراد ، بکار بردن نماد های رایج در وبسایت ها می باشد . حتما تا به حال با کلمه ی نماد الکترونیکی برخورد کرده اید . این نماد می تواند به کاربر در مورد عملکردتان حس خوبی دهد .

بعلاوه یکی از بهترین ایده ها ایجاد فهرستی مجزا از نام افرادی که تجربه خوبی از خدمات کسب کرده اند می بشاد .

افزایش فروش آنلاین

از اعلامیه های زمان دار استفاده کنید

یکی از روش های ایجاد علاقه در افراد طراحی پیشنهاد هایی می باشد که باید در قسمتی از سایت که حسابی دم دست هست قرار بگیرد . به عنوان مثال اعلامیه ای از کاهش قیمت یکی از کالا ها و خدمات خود ایجاد کنید که انگیزه ی خوبی برای جذب افراد و در نتیجه افزایش فروش می باشد .

سپس زمانی محدود برای خریدش مشخص کنید تا توجه افراد را برانگیزید .

راهکاری دیگر که به پیشنهاد قبل نزدیک تر است تهیه کردن اعلامیه ای که خبر از اتمام یک محصول می دهد . باز هم توجه کنید اعلامیه باید در معرض دید قرار گیرد تا شور و اشتیاق انها را با فکر اتمام محصول باعث افزایش فروش شود .

اگر قادر به اعمال موقعیت های بالا نبودید ، ایده ای دیگر می تواند از دید کاربران منطقی و لذت بخش باشد .
هنگام خرید هر محصول کنار ان می توان کالایی را به عنوان هدیه یا نمونه تقدیم کرد .

افزایش فروش آنلاین

ایجاد اطمینان و تاکید عودت دادن وجه

شاید هیچوقت نیاز به ان نباشد اما در موارد زیادی نبودن این گزینه مشتری را بخصوص اگر خرید اولش باشد ، از ضرر کردن و پاسخگو نبودن می ترساند .

با اینکه خرید اینترنتی کاملا رایج و مرسوم شده اما هستند کسانی که به خرید اینترنتی بدبین می باشند . بنابراین پیشنهاد عودت وجه روی این دسته افراد تاثیر زیادی می گذارد .

البته اعتماد نکردن افراد توجیه دارد چون با کالا بیگانه هستند و شاید محصولی شکسته و اسیب دیده تحویل بگیرند . انوقت چه کسی پاسخگو می باشد؟ چگونه می توان دلخوری شان را رفع کرد؟

پس باید یک ساز و کار برای حمایت مشتری ایجاد کنید . چرا که همیشه افراد جدید هنگام برخورد با برندتان دغدغه دارند .

افزایش فروش آنلاین

تنوع کالاها را کم کنید

حتما شما هم با تاثیر ارائه کالاهای بیشتر در پوشش دادن نیاز های بیشتر و تاثیرش در افزایش فروش موافق هستید .
اما این ایده در هر شرایط و با هر موضوعی نمی تواند گره گشا باشد .

به ادامه توجه کنید تا متوجه چگونگی تاثیر منفی اش شوید .
اگر در لیست ، کالاهای زیادی که به یکی محصول دیگر شباهت دارند ، قرار دهید ، اقدام شما به اسانی شک در دل فرد می کارد و قدرت تصمیم گیری اش کاهش می یابد .

پس تا جایی که می شود محصولات مشابه را به حداقل برسانید تا افراد را گیج و اشفته نکنید .
اگر با توجه به خدماتی که ارائه میدهید ، ناچارا محصولات مشابه زیادی برای ارائه دارید ، برای کاهش تاثیرات منفی انها را در بخش های مجزا و ریز تر دسته بندی کنید .

روند سفارش را اسان کنید

طبق اماری افراد از روند طولانی ثبت سفارش خرید کلافه شده و بی خیال ان می شوند .
متاسفانه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی داخلی به این نکته مهم توجهی ندارند . اما بالعکس فروشگاه های اینترنتی که در یکی دو دقیقه صفر تا صد خرید را به اتمام می رسانند، افزایش فروش قابل توجهی دارند .

به دلیل حضور روز افزون مردم در فضای مجازی می توان علاقه شان را به فروش اینترنتی به وضوح مشاهده کرد و البته از طرفی سطح توقعات و دانش مردم هم بسیار بالا رفته و همه ی اینها مشتری می سازد که به خدمات خوب جذب شده و کسب و کار هایی که ذره ای تلاش برای حلب رضایتش نمی کنند، به راحتی فراموش می کند .

اما اگر نکاتی که در این مقاله یاد شد را بکار بگیرید ، صاحب قدرت بی نهایتی می شوید که افزایش فروش را برای برندتان را یک امر بدیهی و طبیعی می کند .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *