سئو تکنیکال ، تکنیک و روشی که فرد آن را به‌کار می‌برد تا موتورهاي جستجو برای رتبه‌بندی سایت موردنظر شما ، فعال و اکتیو می‌شوند . درواقع شما ازطریق سئو تکنیکال موجب افزایش سرعت سایت خود می‌شوید ، شرکت اسپانتاوب مقاله ای آماده کرده و در این‌ مقاله می‌خواهیم از چند و چون سئو تکنیکال و چالش‌هایی که با آن روبه‌رو می‌شوید توضیح مختصری دهیم .

tecnichal

فهرست موضوعات

چک لیست 16 مرحله‌ای Technical SEO

در قدم اول ، باید دامنه‌ی اصلی سایت خود را انتخاب کنید ، دامنه یعنی یک‌ پیشوند اصلی و پروتکل امنیت به‌علاوه‌ی اسم سایت خود می‌باشد ، اگر دامنه مشخص نگردد موتورهای جستجو که هر وب‌سایتی را ازطریق url شناسایی می‌کند دچار سردرگمی و گیجی می‌گردد و آدرس‌های مختلف سایت‌تان را به‌جای یک سایت با محتوای تکراری شناسایی می‌کند درواقع این امر بسیار مهم می‌باشد که همه‌ی آدرس‌های سایت خود را روی یک آدرس بارگذاری نمایید . دامنه شما می‌تواند براساس www یا http نمایش داده گردد یا بدون آن‌ها وجود آن برچسب‌ها نشان داده شود .

بخش ssl

قدم بعدی برای سئو تکنیکال سایت‌تان، فعال کردن ssl سایت‌تان می‌باشد، در صورتی که ادرس سایت شما، ssl آن فعال نباشد هر کاربری که وارد سایت می‌شود گوگل به او پیام eror یعنی این سایت ناامنی می‌باشد را برای کاربر می‌فرستد اگر ssl سایت‌تان فعال نباشد میزان جذب کاربران و کلیک و ترافیک سایت شما رو به کاهش خواهد رفت.

tecnichal

بررسی گوگل

در قدم بعدی ، باید شرایطی فراهم کنید تا گوگل بتواند سایت‌تان را بشناسد و دستش برای بررسی کد‌های شما باز باشد تا مطمئن شود که شما به‌عنوان مالک سایت اجازه بررسی به گوگل را داده‌اید یا نه ، معمولا سایت‌هایی که ازطریق وردپرس راه‌اندازی می‌شوند اجازه بررسی و ارزیابی سایت را به گوگل نمی‌دهند بهتر است که برای به‌وجود نیامدن چنین مشکلی وارد تنظیمات وردپرس شوید و روی تنظیمات خواندن ، کلیک کنید در قسمت انتهایی صفحه ، بر دکمه‌ی اجازه بررسی سایت کلیک نمایید .

یکی دیگر از روش‌هایی که موجب می‌شود که در این قدم ، در طول مدت زمان کوتاه‌تری سایت شما توسط گوگل معرفی و شناسایی شود رفتن به قسمت سرچ کنسول می‌باشد یکی از ابزارهای گوگل که رایگان می‌باشد سرچ کنسول بوده این ابزار اطلاعات خوب و دقیقی درمورد سئو خارجی ، سئو تکنیکال و حتی سئو داخلی سایت‌تان می‌دهد .

افزایش سرعت سایت

قدم بعدی که جزئی از مهم‌ترین قدم ها در سئو تکنیکال محسوب می‌شود افزایش سرعت سایت می‌باشد ، سرعت سایت آنقدر برای سایت‌تان اهمیت دارد و تاثیرگذار می‌باشد که اگر شما به‌عنوان مالک سایت همه‌ی عوامل و موارد تاثیرگذار در بهینه‌سازی سایت‌تان را انجام دهید اما سرعت سایت‌تان متوسط رو به پایین باشد در جذب کاربران و میزان کلیک تاثیر منفی خواهد داشت کاربران از این سرعت پایین که نمی‌توانند وارد سایت شوند یا بارگذاری نمایند، کاملا بی‌حوصله و عصبانی می‌شوند .

راه‌اندازی سایت مپ

قدم بعدی فعال‌سازی سایت مپ مخصوص به سایت‌تان می‌باشد سایت مپ دربرگیرنده‌ی تمام لینک صفحات سایت شما می‌باشد ذخیره شدن تمام لینک‌های سایت‌تان کمک بزرگی به موتورهای جستجو برای بررسی سایت شما می‌نماید تا بتواند بدور از سردرگمی و به‌راحتی سایت شما را زیر نظر داشته باشد.

tecnichal

منع کپی رایت

از نکات اساسی در سایت‌تان تا موجب کاهش سرعت و ترافیک نگردد، این است که محتوای تولید شده سایت شما نباید کپی از سایت‌های دیگر باشد، به‌علاوه اگر محتوای بی‌ارزشی در سایت‌تان دارید آن را حذف نمایید که در ترافیک سایت شما تاثیر منفی نگذارد.

توجه به URL

اگر سایت‌تان ازطریق وردپرس ساخته شده است به URL آن توجه کنید تا آدرس و پیش‌فرض سایت‌تان از کلمات بی‌معنی ایجاد نگردد، چراکه بی‌معنا بودن کلمات موجب کاهش سرعت سایت شما می‌شود و به‌علاوه تاثیر منفی در بازخورد سایت‌تان خواهد داشت، پیشنهاد ما به شما این است که URL هر صفحه از سایت‌تان را به‌شکل دستی وارد نمایید.

ساختاربندی سایت

هر سایتی ساختاری باید داشته باشد و اصولی برای ساختار آن رعایت شود پس در قدم بعدی باید ساختار سایت خود را تنظیم کنید ساختار سایت شما از یک ساختار خطی و صاف تبعیت نمی‌کند بلکه یک ساختار منسجم که دارای ابعاد مختلف می‌باشد نیز پیروی می‌نماید.

اگر سایت شما فروش ادکلن باشد شما نمی‌توانید برای هر صفحه‌ی خود یک تولید محتوای جداگانه و طولانی داشته باشید بلکه باید محصول خود را به نمایش گذاشته و توضیح مختصری در زیر عکس محصول خود دهید. شبیه بسیاری از سایتهای فروشگاهی دیگر، ساختار سایت شما باید متشکل از قسمت‌های مختلفی چون فایل‌های مهم سایت، فایل‌های فروشگاهی، دسته‌بندی محصولات و سایر موارد باشد.

ربات تکست

قدم بعدی برای سئو تکنیکال سایت‌تان، ربات تکست سایت بوده که می‌توانید آن را نصب و راه‌اندازی کنید البته اگر سایت خود را ازطریق وردپرس ایجاد کرده‌اید فقط با رفتن در قسمت تنظیمات وردپرس خود می‌توانید این امکان را برای موتورهای جستجو و گوگل فراهم کنید تا آن‌ها بدون هیچ‌گونه دردسری بتوانند متن و کدهای موجود در سایت‌تان را بررسی نمایند.

فعال‌سازی بردکرامب

قدم بعدی برای داشتن یک سایت پر تردد با ترافیک بالا فعال‌سازی بردکرامب سایت یا همان نان ریزه‌های مربوط به یک سایت می‌باشد درواقع لینک‌هایی که در بالای هر صفحه نمایش داده می‌شود را نان ریزه می‌گویند این نان ریزه‌ها بیانگر این می‌باشند که کاربر در کدام صفحه و کجای سایت نیز قرار دارد، این امر نه‌تنها هدایت‌گر کاربران در سایت‌تان می‌باشد بلکه برای موتورهای جستجو شرایطی را فراهم می‌کند که به صفحات مختلف سایت‌تان دسترسی یابند تا بتوانند همه‌ی مسائل پیشروی سایت‌ شما را ارزیابی و بررسی نمایند.

غیرقابل دسترس کردن مطالب نامربوط

اگر احساس می‌کنید که صفحاتی در سایت‌تان موجود باشد که مربوط به کاربران‌تان نمی‌باشد آن را نو‌ایندکس یا غیرقابل دسترس کنید این صفحات شاید برای شما مهم و الزامی می‌باشد اما برای دیگران جز اضافات چیز دیگری نخواهد بود.

tecnichal

اسکیماگذاری در سایت

یکی از قدم‌‌هایی که موجب بهبودی سایت شما در روند سئو تکنیکال می‌شود اسکیماگذاری سایت شما می‌باشد، درواقع ازطریق کدهای نشانه‌گذاری شده که در بین کدهای قالب سایت‌تان قرار می‌گیرند و به موتورهای جستجو درمورد هر صفحه از سایت‌تان توضیحات و اطلاعات کامل را می‌دهند.

رعایت amp

قدم نهایی که می‌توان به آن برای بهینه‌سازی سایت‌تان اشاره کرد amp کردن صفحات سایت شما می‌باشد، amp کردن سایت موجب می‌شود تا صفحه‌ی موردنظر را در دیتا بیس گوگل ذخیره کنید ، باید به این نکته اشاره کرد تمام صفحات قابل amp کردن نمی‌باشند بعضی از صفحات موجب می‌شوند که از دسترس خارج شوند. amp کردن صفحات سایت نیاز به تخصص و دانش لازم دارد که باید راهنمایی‌های لازم را از طرف افراد متخصص کسب نمایید .

در اخر باید بگوییم که سئو تکنیکال و مواردی که باید در آن رعایت کنید بسیار مهم و حساس است ، شرکت اسپانتاوب با دارا بودن متخصصینی در این زمینه اماده ارائه مشاوره به شما هست .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *