شاید کمتر نام شبکه اجتماعی لینکدین را شنیده باشید اما افراد بسیاری هستند که بیزینس خود را با این پلتفرم پیش می برند که همانطور که از نامش پیداست با بکار بردن استراتژی ارتباطات به کسب و کارها رشد می دهد. ساز و کاری که مختص افراد حرفه ای طرح ریزی شده است.اگر به ارتباطات سودمند نیاز دارید، لینکدین بستری خاص و متفاوت از شبکه اجتماعی های دیگر فراهم می کند تا شما را در حوزه ی کاری خود به افراد متخصص دیگر متصل کند.

سئو لینکدین

فهرست موضوعات

 همچنین برنامه نویسان ان سعی کرده اند از همه جهت نیاز های شرکت ها را هدف قرار دهند. مدیران قطعا برای گسترش بیزینس خود نیاز به استخدام نیرو هم دارند. بنابراین لینکدین به منبعی مفید برای افرادی که به دنبال شغل می گردند و واسطه ای قدرتمند برای شرکت ها تبدیل شده تا راحت تر به افراد جویای کار دسترسی داشته باشند.

این ویژگی تازه ای نیست و افراد زیادی سال هاست که ازین امکان سود می برند. لینکدین به شما اجازه می دهد همزمان چند حساب کاربری را مدیریت کنید.

اگر با نصب شبکه های اجتماعی دیگر سعی داشتید با استفاده از امکاناتشان فضایی مناسب برای ارائه خدمات بسازید، بهتر است از ابتدا قدم اول را درست بردارید.

سرمایه گذاری بر روی پلتفرمی که برای هدفی دیگر ساخته شده شاید در ابتدای راه بتواند امکانات ابتدایی را در اختیارتان قرار دهد ، اما به هیچ عنوان جایگاه مناسبی نیست و سرعت رشد را بسیار کاهش خواهد داد.

 شبکه اجتماعی لینکدین از همان ابتدای ایجاد حساب کاربری ، بدون اینکه متوجه شوید شما را وادار به اجرای قوانین کلیدی که باعث موفقیت کسب وکار خواهند شد، می کند که تا به رفتارتان جهت دهد.

برای درک بهتر به روند کار توجه کنید. از انجایی که افراد در فضای مجازی با دیدن نمایه تان شما را قضاوت میکنند و از انجایی که تصویر ذهنی افراد نسبت به شما در جدی گرفتن بیزینس تان رابطه عمیقی دارد، شبکه اجتماعی لینکدین با ابتکار در ساختارش به شما انگیزه می دهد تا نمایه ای حرفه ای و پر جزییات(البته ریزه کاری های کارامد) درست کنید.

صاحبان کسب و کار با مراجعه به پروفایلتان در کسری از ثانیه با سوابق کاری تان اشنا می شوند. از طرفی دیگرشبکه اجتماعی لینکدین از با ارزش ترین سرمایه مدیران شرکت ها یعنی زمان حفاظت می کند.

سئو لینکدین

اگر از منظری دیگر به نحوه ی سود رسانی این پلتفرم به شرکت ها نگاه کنیم، اجرای قوانین سئو در محتوای لینکدین علاوه بر این که از واجبات است ، موجب شده از بی نهایت نقطه ی دیگر که حتی خبر ندارید، افراد با کسب و کارتان اشنا شوند.

محتوای سئو شده برای لینکدین الزامی است. همانطور که در طول یک شبانه روز میلیون ها کاربر درشبکه اجتماعی لینکدین فعالیت می کنند، بی نهایت متن در این بستر بارگذاری می شوند.

گوگل برای به چشم امدن خدمات شما قوانینی را در قالب سئو تعیین کرده که پیروی نکردن از انها و توقع دیده شدن غیر ممکن است. گوگل مداوم در حال ایندکس کردن محتوا هاست پس سئو لینکدین را جدی بگیرید.

اگر می خواهید به فضای لینکدین وارد شوید حتما به خاطر داشته باشید محتوا باید فقط در زمینه ی کسب و کار و خدمات باشد.

 حتی انتشار مطالب هم بر اساس فرهنگ ان باید در جهت بیان تجربیات کاری باشد. در ادامه نحوه ی دسترسی و ورود به شبکه اجتماعی لینکدین را در قالب نکاتی مفید و خلاصه توضیح خواهیم داد.

سئو لینکدین

نحوه ایجاد حساب کاربری در لینکدین

ابتدا نام لینکدین را در بستر گوگل جستجو کنید. محیط لینکدین ساده و بدور از پیچیدگی طراحی شده طوری که نیاز به زبان انگلیسی و دانش فنی ندارید که بسیار کاربر پسند است.

 شرایط ایجاد حساب کاربری مانند دیگر شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شده است که با نام کاربری و انتخاب عکس برای پروفایل بعلاوه ی رمز چند کاراکتری(معمولا 6 عدد) در یک چشم به هم زدن، یک پروفایل تر و تمیز و مرتب برای خود ساخته اید.

حتی در این مرحله هم باید اصول سئو فراموش نشود. در اسم پروفایل حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید. منظور همان موضوع کسب و کار شماست.

 با اهمیت ندادن به این نکته و به کار بردن توضیحات متفرقه و سلیقه ای ، به زبان عامیانه از چشم گوگل می افتید. وقتی کاربری به دنبال خدمات کامپیوتری می باشد، موتور های جستجوگر از کجا باید متوجه شوند کسب و کار شما مربوط به خواسته ی مشتری است؟

انها صرفا ربات هستند که کلمات را شناسایی و به هم ربط می دهند. کلمات کلیدی یکی از قوانین سئو هستند که حکم تبلیغ کسب و کارتان در شبکه اجتماعی لینکدین را دارند.

سئو لینکدین

معرفی قسمت های محیط لینکدین

شاید به تازگی در محیط لینکدین برای زیبا و راحت تر شدن تحولاتی صورت گرفته باشد اما قسمت های اصلی همواره حفظ شده اند، در فهرست زیر از انها نام می بریم.

Home

هوم که با نام خانه ترجمه شده است ، مانند یک گزارشگر عمل می کند. پس اگر در ابتدای روز کاری وارد لینکدین شوید و بگویید خب چه خبر؟!

سئو لینکدین

لینکدین قبل از حضور شما خبر های دسته اول را لیست کرده و در اختیارتان قرارمی دهد. اگر می خواهید مانند پست های موجود در هوم ، در صدر قسمت خانه ی افراد دیگر دیده شوید، باید سئو را مانند انها رعایت کنید.

Profile

سئو لینکدین

به خوبی خود را توصیف کنید! اعتماد به نفس داشته باشید و توانایی های کوچک را هم ذکر کنید سپس با اضافه کردن کلمات کلیدی سئو را در حد عالی در ان پیاده کنید.

My network

سئو لینکدین

این همان نقطه قوت لینکدین است که در ابتدای مقاله قولش را داده بودیم. قسمتی که افراد مربوط به حوزه کاری شما را نمایش می دهد.

Jobs

این بخش برای شما لیستی از شغل های گوناگون که به لطف سئو دم دست قرار گرفته اند ، قرار می دهد که در بخش پست می توانید پیشنهاد کاری خود را عنوان کنید.

شبکه ی اجتماعی لینکدین شامل بخش های دیگری هم هست که در جهت خدمت رسانی به کسب و کار شما طراحی شده اند که ما برای سودمند بودن مطلب صرفا به تفاوتهای این پلتفرم با انواع دیگر پرداختیم. همچنین یاداور شدیم که شبکه های اجتماعی با اینکه بستری متفاوت و جداگانه دارند اما از مبحث سئو جدا نیستند و همگی برای نمایش در لیست گوگل باید به روشهای سئو وفادار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *