امروزه بسیاری از افراد ازطریق تولید محتوایی که اصول سئو در آن رعایت شده است به رقابت با سایر رقیبان خود می‌پردازند و سعی در کسب رتبه‌های اول و ورود به صفحه‌ی اول گوگل را دارند اما برخلاف تمام تصورات باید گفت که تولید محتوا به‌تنهایی شما را در این رقابت پیروز نمی‌کند بلکه باید در کنار تولید محتوا ، اصول لینک بیلدینگ را بلد باشید و بتوانید به‌خوبی اجرا کنید ، درواقع برای بالا بردن ارزش محتوای تولید شده در نتیجه افزایش ارزش و اهمیت سایت‌تان لازم است که لینک‌هایی از سایت‌ها یا وب‌سایت‌ها بدست آورید تا سایت شما را ارتقا دهد .

لینک سازی

لیست موضوعات

لینک سازی یا لینک بیلدینگ چیست؟

لینک سازی ، راه و روش بدست آوردن هایپرلینک‌هایی را از وب‌سایت‌های موردنظر آموزش می‌دهد این لینک‌ها ابزاری برای پرش سایت در موتورهای جستجو است و موجب می‌گردد تا کاربران بتوانند در صفحات اینترنت حرکت نمایند ، شما می‌توانید با روش‌های مختلف لینک بیلدینگ‌هایی را بدست آورید که البته هر روش سختی کار خود را دارد لینک سازی موجب می‌شود تا در جهت ارتقای کسب‌وکار آنلاین خود و سایت‌تان قدم بردارید و بتوانید از رقیبانتان خیلی جلوتر باشید .

مزایای لینک بیلدینگ برای کسب‌وکار

 • شما با لینک سازی می‌توانید از میزان ظرفیت موتورهای جستجو درجهت کسب‌وکارتان استفاده نمایید .
 • اگر وب مستری روی سایت تازه ساخته شده کار می‌کند لینک بیلدینگ کمک می‌کند تا او بتواند سایت جدید را در صفحات اولیه‌ی گوگل بیاورد ، درواقع لینک بیلدینگ موجب بهبود روند پیشرفت سایت توسط وب مستر می‌گردد .
 • لینک سازی برای کسب‌وکارهایی که تازه تاسیس شده و سایت خود را جدیدا راه‌اندازی کرده‌اند کمک می‌کند تا برای خود جایی برای دیده شدن در سطح آنلاین پیدا کنند .
 • لینک سازی در معتبر کردن برند کسب‌وکارتان تاثیر بسزایی دارد درواقع موجب میشود تا کسب‌وکار شما اعتبار کسب کند و درجهت افزایش اعتبار کسب‌وکار آنلاین اقدام نماید .
 • اگر در لینک سازی تخصص پیدا کنید موجب افزایش ترافیک سایت شما می‌شود درنتیجه بازخورد خوبی خواهد داشت و سایت‌تان در صفحات اولیه جستجو قرار خواهد گرفت .
لینک سازی

برای دیدن مقاله وب مستر کیست؟ کلیک کنید!

اصول لینک بیلدینگ و تاثیر آن در سئو

 • درابتدای امر باید بدانید که تگ لینک یا تگ انکر در ابتدای هر لینک وجود دارد این تگ انکر که با حرف a انگلیسی شروع می‌شود شبیه یک چراغ عمل می‌کند و به موتورهای جستجو میفهماند که قرار است لینکی در ادامه بیاید .
 • اگر به لینک دقت کرده باشید دو گیومه وجود دارد که بین دو گیومه ، هایپرلینک ریفرال وجود دارد که با کلمه‌ی hrf نشان داده می‌شود ، این نشان می‌دهد که آدرس به چه لینکی اشاره می‌کند ، بعد از این که کلمه‌ی موردنظر را وارد نمودید می‌توانید آدرس سایت یا تصویر یا فایل دانلودی خود را وارد کنید .
 • کلمه‌ای وجود دارد که کاربر برای اینکه بتواند لینک را باز کند ، باید روی کلمه‌ی انکرتکست لینک کلیک نماید .
 • درانتها کلمه‌ی a را به‌عنوان خاتمه‌ی تگ لینک قرار می‌دهند برای اینکه نشان دهد که لینک بسته شده است .

علت تاثیرگذاری بالای لینک سازی برای سایت چیست؟

لینک سازی برای سایت و ورود آن به صفحات اولیه‌ی موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارد چراکه موتورهای جستجو از لینک‌ها برای کشف صفحات جدید استفاده می‌کند و همچنین با استفاده از لینک بیلدینگ می‌توانند میزان روند هر صفحه و رتبه آن را بررسی کنند .

درواقع لینک سازی یا لینک بیلدینگ موجب می‌شود تا سایت در رتبه‌های اولیه‌ی موتورهای جستجو قرار بگیرد و موجب افزایش ترافیک سایت می‌گردد یک وب مستر بهتر است از طریق لینک سازی و افزایش تعداد لینک‌های باکیفیت رتبه وب سایتی که روی آن کار می‌کند را بالا ببرد .

لینک سازی

تاثیر لینک سازی در برند کسب‌وکار

شما می‌توانید ازطریق لینک بیلدینگ آگاهی کاربران خود را نسبت به کسب‌وکارتان یا برندتان افزایش دهید ، درواقع یک سایتی را درنظر بگیرید که همیشه به آن مراجعه می‌کنید برفرض مثال آن سایت آدرس سایت دیگری را در صفحه‌ی خود قرار داده و آن را به کاربران خود معرفی می‌کند از آن جایی که شما به سایتی که در آن هستید اعتماد کامل دارید و اغلب اوقات در آن سایت در حال بررسی و مطالعه می‌باشید در نتیجه برطبق اعتماد خود به آدرسی که معرفی شده کلیک نموده و وارد وب می‌شوید ، درواقع این روند موجب افزایش آگاهی شما به وجود آن برند می‌شود .

لینک خارجی یا لینک داخلی؟

بعضی از افراد بین انتخاب لینک خارجی با لینک داخلی در شک و دودلی هستند ، درواقع بهترین لینک از نظر موتورهای جستجو لینک‌های خارجی می‌باشد ، که از اهمیت و ارزشمندی بیشتری برخوردارند .

لینک سازی

بهترین لینک‌ها برای موتورهای جستجو

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم بهترین لینک‌هایی که موتورهای جستجو آن‌ها را بسیار ارزشمند می‌دانند ، لینک‌های خارجی می‌باشد اما نه هر لینک خارجی که بتواند موجب پیشرفت و بهبود شما شود بلکه لینک خارجی که از سایت‌های معتبرتر باشند درواقع هرچقدر لینک‌های خارجی از سایت‌های معتبرتر و با اعتبار بیشتر آمده باشند موتورهای جستجو لینک بیلدینگ شما را ارزشمندتر تلقی می‌کنند .

از بهترین و ارزشمندترین لینک‌ها از نظر موتورهای جستجو دریافت لینک‌ها از یک مجموعه یا یک شرکت نمی‌باشد ، بلکه بهتر است که لینک‌های خود را از سایت‌های متنوع و معتبر بدست آورید .

لینکی را دریافت کنید که انکرتکست مربوط با موضوع لینک را داشته باشد چون این نوع از لینک‌ها شانس بیشتری برای گرفتن رتبه‌های اولیه‌ی موتورهای جستجو را دارند .

بهترین لینک‌ها ازنظر موتورهای جستجو ، این است که در متن هر صفحه موجود باشند این‌ نوع از لینک‌ها از اعتبار بیشتری برخوردارند تا لینک‌هایی که در سایدبار و فوترها موجود می‌باشند .

بعضی از افراد فکر می‌کنند گرفتن لینک از اسپم نیز همان اعتبار و ارزش لینک‌ها را در موتورهای جستجو دارد درحالی که لینک‌هایی که از اسپم گرفته می‌شود از اعتبار کم‌تری برخوردارند یک سایتی را درنظر بگیرید که شما لینک خود را در آن قرار می‌دهید اگر سایت مدیریت خوبی نداشته باشد یا یک‌ وب مستر درستی نداشته باشد و به صفحات سایت خود توجه نکند و از هر جا و مکانی بدون توجه به آن لینک در سایت قرار دهد موجب می‌شود که در ارزش بندی سئوی سایت شما تاثیر منفی بگذارد .

بعضی از افراد نمی‌دانند که بین لینک جدید و قدیم باید تفاوت قائل باشند یا نه ، ما در اینجا به شما می‌گوییم هرچقدر یک لینک جدیدتر باشد ارزش آن در موتورهای جستجو بیشتر خواهد بود .

امیدواریم خواندن این مقاله به شما و کسب و کارتان کمک کرده باشد .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

8 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر یه سوالی بنظرتون بهتره از لینک خارجی استفاده کنیم یا لینک داخلی؟

  1. سلام علی عزیز
   درواقع بهترین لینک از نظر موتورهای جستجو لینک‌های خارجی می‌باشد ، که از اهمیت و ارزشمندی بیشتری برخوردارند .

 2. خیلی بدرد بخور و مفید بود با این مقاله تونستم کلی اطلاعات درباره لینک سازی به دست بیارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *