سئوی یوتیوب به چه معناست و چگونه در ابعاد مختلف کسب و کارمان تاثیر خواهد گذاشت؟
در این مقاله می خواهیم به بیان فوت و فن های زیادی بپردازیم که بکار گیری همه ی انها در کانال یوتیوب، تبدیل به ترکیبی قدرتمند شده که کمک می کند بجای ازمون و خطا کردن، فرع را از اصل تشخیص داده در نتیجه سرعت روند بازدید ها و هر فاکتور دیگری که رمز موفقیت در این شبکه اجتماعی این را بالا ببرید.

سئو یوتیوب

فهرست موضوعات

قبل از دانستن محاسن سئوی یوتیوب باید به درک ماهیت ان برسید. به راستی یوتیوب چیست؟
جالب است بدانید بعد از گوگل، یوتیوب مقام دوم را در جست و جوی محتوا دارد یعنی انقدر برای افراد جذاب است که اگر حوصله ی خواندن متن ها و وب گردی نداشتند، به دنیای پر ویدیوی یوتیوب پناه برده و پاسخ سوالات را در لا به لای ویدیو ها پیدا می کنند.

اگر به رفتار و ریشه ی علاقه ی افراد به یوتیوب به عنوان یک پلتفرم ویدیو محور توجه کنید، در می یابید که ترکیب همزمان صدا و تصاویر در جلب تمرکز قدرتمند تر عمل می کنند. به همین دلیل افراد وقتی با موبایل خود کار می کنند به ندرت متوجه اطراف شده که گاهی ناراحتی و سرزنش اطرافیان را به دنبال دارد.

هدف از بیان چنین مطلبی درک ساز و کار یوتیوب و دیدن نیمه ی پر لیوان است.

دانش سئوی یوتیوب ، فرصت بی نظیری در اختیارتان قرار می دهد تا قدم هایتان را در ایجاد و گسترش کسب و کارتان محکم بردارید. پس تا اتمام مقاله همراه ما باشید تا روش سوار شدن بر این موج قدرتمند را به شما بیاموزیم.

طبق اماری تکان دهنده از هر ۱۰ ویدیو که در بستر گوگل یافت می شود، ۹ عدد قبلا در یوتیوب بارگذاری شده اند.

بنابراین حجم زیادی از محتوای ویدیویی گوگل (تقریبا همه) توسط این پلتفرم تامین شده که اهمیت سئوی یوتیوب را بیش از پیش بالا می برد.

سئو یوتیوب

اگر فقط چند روز روند افزایش کانال ها و بازدید ها را رصد کنید، متوجه رشد صعودی استقبال مردم خواهید شد.

اما هر‌ چیز روی حساب و کتاب پیش می رود یعنی در این میان کانال هایی وجود دارند که بخاطر اعمال نکردن قوانین سئوی یوتیوب سرشان بی کلاه مانده و بازدید پایینی دارند.

صرفا ایجاد حساب کاربری و حضور فعال، جایگاه رویایی گه در سر دارید را محقق نخواهد کرد.
اگر عادت دارید قبل از توضیحات مفصل، از خلاصه ی انچه گفته خواهد شد سر در بیاورید، باید بگوییم بالا رفتن بازدید ویدیو و ارتقا سئوی یوتیوب در ۴ مرحله خلاصه می شود:

  • نوشتن متنی مرتبط با محتوای ویدیو. متنی که اگر مخاطب برای خندیدن و اوقات خوش به سمت ویدیو امده ،لبخند به لبش اورد. اگر قصد تحقیق و اموزش دارد، در کمترین زمان نکات اموزشی فشرده شده در اختیارش قرار دهد یا اگر برای بالا رفتن ادرنالین خونش تصمیم گرفته ویدیو ترسناکی پلی کند، متن از فرصت استفاده کرده و فضا سازی ذهنی را به نحو احسن انجام دهد.
  • فارغ از اینکه موضوع چیست، حتما باید در طول متن از کلمات کلیدی استفاده شود.
  • ویدیویی بسازید که مخاطب را مشتاق به همکاری کند.
  • به توصیه های سئوی یوتیوب عمل کنید که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.
سئو یوتیوب

برترین راهبرد در سئو یوتیوب

سئو در یک کلام یعنی اجزا و ترکیبات محتوا را طوری کنار هم بچینید که موجب نمایش ان در اولین گزینه های پیشنهادی قرار گیرد. اکثر مخاطبان از طریق کادر سرچ یوتیوب به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا می کنند. این رفتار دلیلی دیگر از اهمیت سئوی یوتیوب است که باید در نوع متن متا، متنی که برای توصیف ویدیو بکار برده می شود و فهرست دسته بندی ویدیو ها اعمال شود.

شاید در گوشه و کنار عباراتی مثل کلمات کلیدی ، توضیحات متا و تگ ها به گوشتان خورده و اطلاعات دست و پا شکسته ای کسب کرده باشید اما برای موفقیت در سئوی یوتیوب کافی نخواهند بود. فعالیتهای دیگری وجود دارد که در دیده شدن ویدیو نقش دارند.

فراموش نکنید با ربات ها طرف هستید . انها قادر به درک و فهم ویدیو نیستند بنابراین برای تعیین رتبه ی کانال شما دست به دامن متنهای نوشته شده می شوند. اگر مدتی برای نوشتن متن مناسب و صحیح تمرین کنید، به مرور به نحوه کار سئوی یوتیوب و توصیه های لازم خواهید شد.

توصیه های اساسی قبل از شروع سئوی یوتیوب

اولین کاری که باید به ان خاتمه دهید، ازین شاخه به ان شاخه پریدن است. موضوعات جذاب بی نهایت هستند که هر‌کدام بی نهایت مخاطب دارند و این یک واقعیت است. اما بهتر است با شلوغ نکردن کانال، از سردرگم کردن خود و مخاطب دست بردارید. بعد از انتخاب یک موضوع باید در ان حوزه حسابی حرفه ای شوید که دلیل عمیق تری دارد.

یوتیوب از کانال هایی که دقت را در امار رعایت می کنند، صداقت را به شایعه پراکنی ترجیح می دهند و برای محتوای خود سند و مدرک دارند، با قرار دادن کانال در ابتدای لیست موتور جستجو گر حمایت می کند. پس تمرکز بر روی یک حوزه توصیه ای کلیشه ای نیست که موجب رعایت سئوی یوتیوب خواهد شد.

سئو یوتیوب

تعیین اسم شایسته و مناسب

روش سئوی یوتیوب به این گونه است که اسم ویدیو نباید بیشتر از ۵ کلمه شود. به بیانی دیگر یکی کلمه ی کلیدی انتخاب کرده سپس کمی جزییات توضیحی برای دقیق تر شدن خواسته ی مخاطب به ان اضافه کنید.

تعیین کلمه کلیدی خوب

کلمه ی کلیدی یکی از تکه های پازل قوانین سئوی یوتیوب است که در اسم ویدیو و متن متا جای داده می شود. بگذارید به طور شفاف معنایش را توضیح دهیم. ویدیویی تماشا کنید سپس از خود بپرسید موضوع بحث چه بود؟ طبیعتا پاسختان در ۲ یا نهایت ۳ کلمه خلاصه شده که همان کلمه کلیدی است. انها باید محتوای شما را توصیف کنند.

ترجیحا کلمه کلیدی را در خط اول کپشن جای دهید. برای مشاهده ی نمونه ها به کادر جستجوی یوتیوب مراجعه کرده، با تایپ عبارتی چندین گزینه در زیر ظاهر می شود.

برای مطمئن شدن از انتخابتان یا ایده گرفتن می توانید به ۳ سایت زیر مراجعه کنید:

  • Moz keyword explorer
  • Adwords keyword planner
  • Uber suggest
سئو یوتیوب

در نوشتن زیر نویس دقت کنید

یوتیوب به طور خودکار از محتوای ویدیو نسخه برداری می کند تا اطلاعات بسازد. اما این اطلاعات در حجم قابل توجهی اشتباه هستند چرا که بر اساس زیر نویس های گنگ و نا صحیح استنباط شده اند. از طرفی گوگل از یافته های کارامد حمایت کرده و هرزنامه ها را دور می ریزد. پس با نوشتن زیرنویس های نا مناسب بهتر است ریسک نکنید.

نوشته های مربوط به ویدیو را در قالب رونوشت انعکاس دهید

اطلاعات متنی ویدیو بهترین انتخاب برای ساخت رونوشت است. شاید یک ویدیوی ۱۰ دقیقه ای گنجایشی تا ۵۰۰۰ عبارت داشته باشد اما ترجیحا به ۲۵۰ کلمه کاهش یابد.

اگر ویدیو به توضیحات متنی بیشتری احتیاج داشت، با درج لینک کاربر را برای خواندن ادامه اش به صفحه ی دیگر متصل کنید. فراموش نشود چیزی که در سئوی یوتیوب اولویت دارد، کلمات کلیدی هستند پس متن بلند از اصول پایه ای در ارتقا رتبه محسوب نشده و صرفا در ایجاد ارتباط بهتر با کاربر عالی عمل می کند.

سئو یوتیوب

محتوای ویدیو را به ۳ زبان مختلف ترجمه کنید

قطعا استفاده از چند زبان موجب می شود، در سطح جهان افراد بیشتری محتوا را فهمیده و دنبال کنند. بکار بردن زبان انگلیسی با اینکه افراد بیشتری را جذب می کند اما بی نهایت مخاطب با زبان های دیگر در سطح جهان برای پیدا کردن ویدیو در یوتیوب چرخ می زنند.

موضوع ویدیو ،اطلاعات متنی و عنوان ها با کلمات کلیدی هماهنگ باشند

گنجاندن کلمات کلیدی در این ۳ بخش در بهبود سئوی یوتیوب موثر است اما به شرط تعادل. استفاده ی بیش از حد، موجب شده کانال هرزنامه محسوب شود.

سعی کنید کلمه کلیدی را از وسط و انتها ، به اغاز عبارت منتقل کنید همچنین انها را در متن متا، پراکنده درج نکنید و با متمرکز کردنشان در ۱۲۰ کاراکتر ابتدایی، به ابتدای لیست جستجو صعود کنید.

سئو یوتیوب

خلاقیت به خرج داده و افراد را به همکاری فراخوانید

از مخاطب ها بخواهید در کامنت ها فعالیت کنند، ویدیو لایک کنند و حتما ان را انتشار دهند. گوگل ریز ترین تغییرات و فعالیت کاربران را بی پاسخ نخواهد گذاشت بخصوص اگر با فعال بودن در کامنت ها جو تعاملی خوبی ایجاد کنید.

افزایش تعداد نظرات، از نظر موتور های جست و جو گر یعنی اعتبار بیشتر.
در ابتدا، میانه و انتهای ویدیو ، فکر شده عمل کنید. در ابتدا حرف هایی به زبان بیاورید که مخاطب جذب شده و تا پایان ویدیو فکر سر زدن به صفحه ای دیگر را از سرش بیرون کند.

از نظر موتور های جست و جو گر ویدیویی که کاربر در نیمه رهایش کرده، ارزش بیشتری نسبت به ویدیویی که در همان ثانیه های ابتدایی متوقف شده دارد.

ابزار بررسی

ابزار هایی وجود دارند که نحوه عملکرد و موثر بودن راهبرد هایتان را گزارش می دهند. انها قادر هستند استراتژی هایتان را نقد کنند و ایرادات و نقاط قوتتان را نشان دهند.

عشق را چاشنی ویدیو ها کنید. اگر به کارتان علاقه مند باشید، ناخود اگاه ایده ها و رفتار هایتان در جهت بهبود سئوی یوتیوب پیش خواهد رفت. نکات ذکر شده را به عنوان کلید موفقیت در کسب و کارتان ذخیره کنید و چند وقت یکبار به میزان عمل به هر کدام درصد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *