شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که سئو داخلی چیست و چرا باید به آن اهمیت داد ؟ آیا اصلا باید به سئو داخلی خود برای افزایش رتبه سایت توجه کرد ؟ سئو داخلی تاثیری در روند کسب‌وکار ما و بازخورد سایت ما خواهد داشت ؟ شرکت اسپانتاوب مقاله ای آماده کرده که امید است با خواندن آن شما به جواب هایی درباره سوالات بالا به دست آورید .

seoo

فهرست موضوعات

سئو داخلی چیست ؟

کلا برای یک سایت دو نوع سئو وجود دارد یکی سئو خارجی یا همان کدنویسی خارج از سایت و دیگری سئو داخلی یا کد ندیسی داخل سایت گویند. درواقع سئو داخلی به فعالیتی که مربوط به کدنویسی داخلی می‌باشد و درون سایت انجام می‌شود گفته میشود . سئو داخلی را می‌توان در جهت بهینه کردن و افزایش رتبه‌ی سایت و صفحات سایت به‌کار برد این امر موجب می‌شود تا ترافیک ارگانیک را به‌سمت خود جذب نماید ، این امر موجب افزایش بازدید کاربران و بالاتر رفتن کلیک آن‌ها به سمت سایت می‌گردد .

درواقع شما ازطریق سئو داخلی ، باعث می‌شوید تا موتورهای جستجو وب‌سایت شما را درک نمایند به‌گونه‌ای که با ارزیابی و سنجش خود به تطابق سایت شما با سوال‌ها و سرچ‌های کاربران می‌پردازند ، درواقع استراتژی موتورهای جستجو پیدا کردن مرتبط‌‌ترین سایت با سرچ کاربران می‌باشد ، تطابق مهم‌ترین ویژگی در بالا رفتن رتبه شما در سایت جستجو می‌باشد هرچه این انطباق بیشتر باشد موتورهای جستجو رتبه سایت شما را در serp بالاتر می‌برند .

 

آیا تولید محتوا در افزایش رتبه سایت تاثیرگذار می‌باشد؟

در سئو داخلی محتوانویسی و تولید محتوا در افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو تاثیر بسزایی دارد ، به‌شرطی که یک محتوای مرتبط با سرچ و پرسش کاربران باشد ، چراکه شکل و قالب یک‌ محتوا و طریقه‌ی نوشتن آن که براساس سوال‌های متداول کاربران باشد موجب جذب بیشتر بازدیدکنندگان و افزایش کلیک می‌شود ، محتوایی که می‌نویسید باید خاص باشد هر محتوای تکراری جذب مخاطب را در 

کلیک کردن سایت شما کاهش می‌دهد درنتیجه موتورهای جستجو سایت را به صفحات اولیه نخواهند آورد ، شما باید محتوایی را برای سایت خود تولید نمایید که تمام جنبه‌های موضوع پیشروی‌تان را در برگیرد ، یعنی تمام اطلاعات و هرآنچه می‌تواند راجع به ان موضوع برای کاربر سوال‌برانگیز باشد را کاملا درنظر بگیرید.

 

محتوایی تولید کنید که مخاطب به‌راحتی و به‌سرعت بتواند معنا و مفهوم محتوای پیشروی خود را دریافت نماید از جملات کوتاه و کلمات بی‌حاشیه‌ و صریح برای رساندن معنا و مفهوم خود استفاده کنید .

 

seo

فاکتور های مهم در سئو داخلی one page

اعمال EAT

کلمه ی EAT از کنار هم قرار گرفتن حروف آغازین سه کلمه ی زیر بوجود آماده است :

  • Trustworthiness
  • Authoritativeness
  • Expertise

با درک ترجمه ی آنها می توانیم بفهمیم چه عواملی در سئو داخلی برای گوگل اهمیت دارد . گوگل همواره علاقه مند است با متن های باکیفیت و مفید رضایت مخاطبان را بدست آورد . EAT توضیح مفصلی دارد اما برای سرنخ دادن به شما می توان به میزان ارزش و درجه نویسنده اشاره کرد .

تگ ها

تگ عنوان

تگ عنوان ها همان کلماتی هستند که با سایز درشت برای مثال در ابتدای همین مقاله نوشته شده اند . علامت اختصاری آنها H1 است .
گوگل باید تشخیص بدهد شما به چه موضوعی می خواهید بپردازید و از طریق همین تگ عنوان ها به درک می رسد .

شما به عنوان نویسنده باید برای عنوان ها زمان بگذارید چرا که مبهم بودن ، استفاده ی زیاد از یک عبارت همگی در رتبه سئو داخلی موثر هستند . فراموش نکنید از نظر گوگل کاربرد تگ عنوان ها فقط برای تعیین موضوع نیست پس جدیشان بگیرید .

مقدمه متا

توضیحات متا

می توان گفت اثربخشی متن متا در رتبه سئو داخلی غیر مستقیم است .
در توضیحات متا برای بکار بردن کلمات کلیدی سخت نگیرید . کاری که لازم است بکنید نوشتن یک متن مفید و جذاب است که البته صداقت هم در آن رعایت شده باشد . کاربر باید احساس کند این سایت قرار است گره ای از کارش بگشاید .

با استفاده از توضیحات متای خوب افراد بیشتری روی سایت شما کلیک می کنند . گوگل برای افزایش رتبه سئو داخلی به نرخ کلیک بالا احتیاج دارد .

هدینگ

هدینگ

تگ عنوان با هدینگ تفاوت دارد . هدینگ ها جزو متن حساب می شوند پس اهمیتشان به همان اندازه برای سئو بالا می رود . کاربران دلشان می خواهد کنجکاو و هیجان زده شوند که در متن چه چیزی قرار است رمز گشایی شود؟

شما با نوشتن هدینگ این حس را ایجاد می کنید . از خلاقیت خود استفاده کنید مطمئن باشید گوگل و کاربران به خوبی به زحمت شما پاسخ می دهند .

هدینگ

دقت در انتخاب عکس ها

فاکتوری که شاید تا بحال کمتر به آن اشاره شده میزان سرعتی است که سایت بر روی صفحه به نمایش در می آید . عکس هایی با کیفیت بالا جذابیت بصری سایت را بالا می برد اما گاهی حجم زیاد آنها تاثیر منفی در جذب مخاطب می گذارد .

قالب و فرم سایت

می توان گفت سایتتان وقتی قالب حرفه ای و عالی دارد که مخاطب از کارکردن با آن بیشترین لذت را ببرد ،به امکانات سایت احاطه داشته باشد و تعداد کلیک کردنش به حداقل برسد .

اگر‌ مخاطب نیاز دارد هر چه سریع تر به سراغ خرید محصول برود با توضیحات اضافه معطلش نکنید. قالبی طراحی کنید بتواند به راحتی و در کمترین زمان به هر امکاناتی که می خواهد دسترسی داشته باشد .

اهمیت دادن و سرمایه گذاری رو سئو داخلی سایت ارزشش را دارد و در گذر زمان نتایجش پررنگ می شود.
برای موفقیت در سئو داخلی از خود بپرسید چطور می توانم به مخاطب خدمت کنم؟ همه چیز باید در راستای راحتی هرچه بیشتر مخاطب باشد.

همکاری مخاطب ها

با صرف کردن زمان و ایده پردازی برای به چالش کشیدن مخاطب با محتوا چیزی را از دست نمی دهید. مقاله های قانع کننده و قوی کمک می کنند قدم اول را برای موفقیت در سئو داخلی محکم بردارید. سپس مطالب مختلف را به هم با لینک مرتبط کنید.
برای کامنت ها فعال باشید و اگر گفت و گویی سر می گیرد حتما حضور داشته باشید چرا که ایجاد تعامل مخاطبان را علاقه مند به فعالیت می کند.

سئو داخلی

مراحل تولید محتوا برای سئو داخلی

  • در درجه اول برای تولید محتوای خوب ، به عنوان صفحه دقت کنید ، استفاده از عنوان واحد یعنی عنوانی متفاوت با هر صفحه‌ی دیگر موجب می‌شود تا کاربر به سمت سایت شما جذب شوند شما می‌توانید که از کلمات کلیدی برای هر عنوان استفاده کنید .
  • در موتورهای جستجو جدیدا تگ توضیحات به آن توجه بسیار زیادی شده است می‌توانید برای بهتر دیده شدن از تگ توضیحات استفاده کنید شما می‌توانید در تگ توضیحات با استفاده از کلمات کلیدی کسب‌وکار یا خدماتی که ارائه می‌نمایید را به‌طور کامل و واضح توضیح دهید .
  • در موتورهای جستجو جدیدا تگ توضیحات به آن توجه بسیار زیادی شده است می‌توانید برای بهتر دیده شدن از تگ توضیحات استفاده کنید شما می‌توانید در تگ توضیحات با استفاده از کلمات کلیدی کسب‌وکار یا خدماتی که ارائه می‌نمایید را به‌طور کامل و واضح توضیح دهید .

 

  • بهتر است که محتوای خود را بخش‌بندی کنید این قسمت‌بندی محتوای‌تان با عناوینی که همراه با کلمات کلیدی می‌باشد موجب افزایش بازخورد و بهینه شدن سایت شما می‌شود و به‌علاوه موجب خوانا شدن و درک بهتر مطلب میشود .

با توجه به گفته های بالا مبحث سئوی داخلی در سئوی سایت شما و پیشرفت کسب و کار اینترنتی شما بسیار حائز اهمیت است . شرکت اسپانتاوب با همکاری با متخصصین این حوزه مشاوره هایی را برای شما ارائه میکند .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *