افراد زیادی در کنار مدیریت کسب و کارشان سایتی راه انداخته سرگرم فعالیت در آن شده اند. اگر به سایت به دید مدرن بودن نگاه می کنید ، با خواندن مقاله نگرشتان نسبت به آن ابتدا به فرصت سپس به امری واجب برای دوام کسب و کارتان تغییر میکند .

فروشگاه اینترنتی

فهرست موضوعات

چه مشاغلی به سایت احتیاج دارند؟

در ابتدا با مثال زیر مزایایی که سایت و فروشگاه اینترنتی برایمان به بار می آورد کمی قابل درک می شود :

تصور کنید همکاری را استخدام کرده اید که نمی خوابد ، ۲۴ ساعت کار می کند و خسته نمی شود . هر لحظه که مشتری مراجعه می کند به بهترین نحو کالا را معرفی می کند و فروش را با دقت انجام می دهد . قطعا آرزوی هر کارفرمایی داشتن چنین نیرویی است .

ایجاد سایت زمان و جدیت می خواهد . دنیای خودش را دارد و صرفا ایجاد آن موفقیت شما را تضمین نمی کند . برای ایجاد فروشگاه اینترنتی می خواهیم یک سرمایه گذاری بلند مدت و سود ده آغاز کنیم و نیاز به دلایل کافی برای شروع آن داریم:

onlineshop

دیده شدن و شناخت برند شما

قلب کسب و کار شما فروش محصولاتتان است . هر فعالیتی در کسب و کار انجام و برنامه ریزی می شود در خدمت افزایش فروش محصول است . سایت قابلیت این را دارد که فروشگاه حضوری شما را به فروشگاه مجازی تبدیل کند . البته اگر بخواهیم این دو را مقایسه کنیم نسخه مجازی آن از هر لحاظ برتر از فیزیکی اش است .

با کمی تفکر و نوع عملکرد فروشگاه اینترنتی سایت های دیگر می توان به مزایایش پی برد .

 بگذارید کمکتان کنیم . جذب مشتری از طریق بررسی کردن و محدود کردن ذهن به جمعیت منطقه ی خود به طور کامل حذف می شود . جایش را به بی نهایت مشتری که هر‌کدام در نقطه ی از شهر و کشور و حتی خارج از مرز ها قرار دارند می دهد .

. افراد در هر جایی که هستند شما را می بینند به شما وصل می شوند و محصولاتتان را دریافت می کنند . اگر صاحب کسب و کار هستید ، همین تصور رویایی می تواند شما را از ادامه ی خواندن مقاله منصرف کند چرا که بلافاصله تلفن را بر میدارید و با یک طراح سایت تماس می گیرید .

اجتماعی بودن کسب و کارتان

فروشگاه اینترنتی

شاید فرد بسیار اجتماعی هستید و فکر کنید خرید اینترنتی روابط افراد را با هم کمرنگ می کند . اگر کمی با دقت به روند عملکرد فروشگاه اینترنتی نگاهی بیندازید متوجه می شوید اعتماد است که باعث خرید کالای شما می شود . اخرین تجربه ی خرید اینترنتی خود را به یاد آورید .

برای کالای مورد نظر پرس و جو کردید نقد ها و تعریف های کامنت ها را مرور کردید ، حتی با افرادی که نمی شناسید هم کلام شدید . به این ترتیب با افراد زیادی گفت و گو کردید که به هیچ عنوان در خرید حضوری به آنها دسترسی نداشتید .

با راه انداختن سایت و فروشگاه اینترنتی خود ، مشتریان با صحبت کردن با دیگران راحت تر به اعتماد می رسند و این به نفع شماست . چرا از قدرت ارتباطات استفاده نکنید؟! 

بهبود بازاریابی شما

مشتریان در خرید حضوری زمانی را به بررسی فروشگاه ها و محصولات دیگر پرداخت اند که شما از نتیجه اش بی خبرید . هنگام مراجعه او به شما به دلیل بی اطلاعی از نظرشان و هدفشان روش بازاریابی و صحبت های تکراری استفاده می کنید .

در طول روز افراد زیادی به شما مراجعه می کنند و همواره با روش یکسان شما مواجه می شوند . این موضوع روی فروش شما قطعا تاثیر منفی می گذارد .

فروشگاه اینترنتی توانایی رصد کردن انتخاب ها و کلیک های مشتری را به شما می دهد. اگاهی شما از خواسته های او بالا می رود . بعلاوه ایرادات خود را به راحتی پیدا و رفع می کنید .

onlineshop

خلاقیت در پشتیبانی

با ایجاد سایت مجهز به چندین روش برای بهبود پشتیبانی مشتری می شوید . در مورد هر محصول فضای تعاملی برای مشتریان ایجاد می کنید و دغدغه هایشان را با روش های زیادی حل می کنید .

امتیازی که در خارج از سایت هیچ خبری از آن نیست . در فروش حضوری پس از خرید رفته و اگر هم مشتری وفادار باشد در هر لحظه که بخواهد نمی تواند با شما در ارتباط باشد .

احتمالا تا به اینجا با اگاه سازی که انجام شد برای راه اندازی سایت اشتیاق فراوانی در شما شکل گرفته که سوالی به دنبال دارد :
آیا موضوع کسب و کار من مناسب فضای سایت و فروشگاه اینترنتی هست یا نه؟ 

شغلتان را در لیست زیر جستجو کنید :

شرکت های تولید کننده

در یک کلام باید گفت داشتن سایت برای کارخانه ها واجب است . دیده شدن و داشتن یک جایگاه در بستر اینترنت اعتبارتان را تحت تاثیر قرار می دهد .

اکثر افراد برای پیدا کردن شرکت و آشنا شدن با آن ابتدا نامش را در گوگل جستجو می کنند . اگر سایتی نداشته باشید افراد کارخانه شما و تولیداتتان را به رمست نمی شناسند . اگر هم تکنسین هستید برای ایجاد هویت نیاز به سایت دارید .

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه

اینکه چه محصولی را ارائه می دهید اهمیتی ندارد . فروشگاه اینترنتی توانایی ارائه هر محصولی را دارد . اگر سال هاست فروشگاه فیزیکی دارید تبدیلش به فروشگاه اینترنتی توصیه می شود و اولین دلیلش کاهش هزینه ها است .

اگر تازه کار هستید و قصد راه اندازی فروشگاه فیزیکی دارید ، از فروشگاه اینترنتی کار خود را شروع کنید . زیرا هزینه های ماهانه و سرمایه اولیه حذف می شوند .

تدریس خصوصی و اموزشگاه ها

جوانان سایت ها و فضای اینترنت را برای یادگیری می پسندند . ایجاد وبسایت روند شناخته شدن و افزایش مشتریانتان را تسریع می کند . انلاین کردن اموزش هایتان مساوی است با درآمد بیشتر . همچنین هزینه های مربوطه بسیار کاهش می یابند .

شاید هم آموزشگاه فیزیکی را ترجیح بدهید . ایجاد سایت باز هم حمایتتان می کند . موجب معرفی کسب و کار شما و افزایش مشتریان حضوری شما می شود . به اختصار مشاغل زیر با داشتن سایت رشد خوبی را رقم می زنند :

فروشگاه اینترنتی
  • پزشک ها و خدمات درمانی
  • تعمیرکار ها
  • ارایشگاه های زنانه و مردانه
  • شغل های مرتبط با ورزش
  • تور‌ها و آژانس ها
  • هنرمند ها

اگر نانوایی و میوه فروشی دارید ناامید نشوید . افراد بسیار زیادی هستند که منتظرند محصولات خوراکی شما را هم انلاین سفارش بدهند . کمی خلاقیت به خرج بدهید سایتی را برای کسب و کارتان ایجاد و از امکاناتش استفاده کنید . برای موفقیت و دوام اوردن باید همواره از ابزار های روز استفاده کنید .

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *