cms چیست؟

اگر می‌خواهید از سیستمی برای مدیریت محتوای سایت خود استفاده کنید ، می‌توانید از سیستم سی ام اس بهره ببرید ، این سیستم کار مدیریتی محتوای سایت را به‌خوبی انجام می‌دهد و به‌علاوه با بهره‌گیری از روش‌های سئو ، سایت شما را در جهت پیشرفت و بهینه‌سازی کمک می‌نماید . برای اطلاع بیشتر از نحوه استفاده از آن خواندن این مقاله خالی از لطف نیست .

what is cms jpeg

فهرست موضوعات

نرم‌افزار سی ام اس چیست و چه کاربردی دارد؟

سی ام اس یا CMS همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد نرم‌افزاری برای مدیریت محتوا محسوب می‌شود ، درواقع این نرم‌افزار یک چهارچوب مطمئن درجهت ثبت محتوا و حتی بروزرسانی محتوا و نظارت دقیق در محتوا ایجاد می‌کند ، داده‌ها و محتوای موردنیاز سایت را تصویب و نشر می‌دهد و شرایطی را برای بازیابی اطلاعات موجود در سایت فراهم می‌کند ، در کلیت باید گفت که سی ام اس ، صفحات سایت را از ابتدای تولد تا انتهای آن محتوا که به مرگ محتوای سایت منتهی می‌شود را مدیریت می‌کند ، این نرم‌افزار هم برای افراد حرفه‌ای و هم مبتدی قابل استفاده می‌باشد .

مزایای سی ام اس

 • از مزایای بسیار خوب استفاده از سی ام اس ، کاهش هزینه‌های مالی و زمانی سایت می‌باشد اگر شما بخواهید به‌تنهایی مدیریت محتوا و نشر و بازیافت آن را برعهده بگیرید یا به شخص دیگری به‌عنوان کارشناس بسپارید هزینه‌ی مالی زیادی را در پی خواهد داشت ، اما اگر از نرم‌افزار سی ام اس استفاده نمایید ، خود نرم‌افزار به‌تنهایی نشر و مدیریت و حتی بازیافت محتوای سایت شما را برعهده می‌گیرد ، به‌طوری که هم هزینه‌ی کم‌تری را صرف خواهید کرد و هم از لحاظ زمانی ، کار به‌سرعت انجام خواهد گرفت .                                                                                                                                                                                         
 • از دیگر مزایای سی ام اس ، پشتیبانی طولانی مدت آن می‌باشد چراکه شرکت‌هایی که از نرم‌افزار سی‌ ام اس استفاده می‌کنند از میزان بیشتری از مشتریان برخوردارند ، این نوع از شرکت‌ها برای اینکه مشتریان خود را از دست ندهند باید پشتیبانی کامل را انجام دهند اما افرادی که به‌طور اختصاصی کار طراحی سایت را انجام می‌دهند می‌توانند از پشتیبانی سایت شما منصرف شوند و این برای سایت‌تان مشکل‌ساز خواهد بود چراکه فردی که به‌طور خصوصی سایت شما را طراحی کرده باشد ، پشتیبانی کردن آن توسط فرد دیگر به‌مراتب سخت‌تر خواهد شد .
 • درکل نرم‌افزار سی ام اس از انعطاف‌پذیری بالایی در آموزش برخوردار است به‌طوری که فرد می‌توانید به ‌راحتی آموزش ببینید و به‌آسانی آموزه‌های خود را پیاده‌سازی نماید .
 • هنگامی‌که سایت خود را توسط سیستم مدیریت محتوا راه‌اندازی می کنید به‌طور کلی از پنل‌های آن آگاهی می‌یابید برفرض مثال نرم‌افزار قرار است در آینده چه پروسه‌ای را طی کند و چه اتفاقی برای سایت شما بیفتد تا سایت را به توسعه و پیشرفت بکشاند ، معمولا شرکت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند و به‌وسیله‌ی آن چند سایت را مدیریت می‌نمایند همیشه ضعف و ایرادات سیستم خود را شناسایی می‌نمایند و در جهت رفع آن اقدام می‌کنند تا رضایت مشتریان را به سمت خود جذب نمایند، اما هنگامی که یک سایت اختصاصی را توسط فردی طراحی می‌کنید چنین ویژگی‌ها و مزایایی را در برنخواهد داشت .
cms

قابلیت سی ام اس

 • cms ، محتوای مورد نیاز سایت‌تان را ایجاد می‌کند و سپس آن را ویرایش می‌نماید روند کار سیستم مدیریت محتوا کاملا نامحدود می‌باشد .
 • باتوجه به یک قالب از پیش تعیین شده ساختار مناسب را ایجاد می‌نماید .
 • سی ام اس برای پیاده‌سازی محتوا و اپلود مطالب نیاز به دانش خاصی ندارد بلکه شخص به‌تنهایی کار را انجام می‌دهد .
 • بعد از آنکه سایت طراحی شد با استفاده از cms دیگر بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به مراجعه به افراد متخصص نمی‌باشد چراکه به‌راحتی فرد با این نرم‌افزار می‌تواند سایت خود را ارتقاء دهد و بروزرسانی کند .
 • هزینه و وقت کم‌تری در استفاده از سی ام اس صرف می‌شود .
 • شما می‌توانید توسط cms برای فعالیت‌های مختلف در سایت‌تان از امکانات بیشتری که موجود در نرم‌افزار می‌باشد نیز برخوردار شوید.
Cms contnet2

آیا انتخاب یک سی ام اس برای هر کسب‌وکار مناسب می‌باشد؟

می‌توان گفت که انتخاب یک نوع سی ام اس برای هر کسب‌وکاری موثر نمی‌باشد چراکه باتوجه به نوع کسب‌وکار خود باید cms متناسب با آن را انتخاب کنید درواقع سی ام اس برای مدیریت محتوای سایت و حمایت کسب‌وکارتان استفاده می‌شود تعداد زیاد cms‌های موجود در بازار انتخاب شما را برای متناسب بودن با کسب‌وکارتان سخت‌تر کرده است شما می‌توانید با مشورت و راهنمایی گرفتن از افراد متخصص سی ام اس موردنیاز خود را انتخاب نمایید . شرکت اسپانتا وب میتواند برای بهبود کسب و کارتان مشاوره های حرفه ای را به شما بدهد .

یک سی ام اس مناسب چه مشخصاتی دارد؟

 • یک سی ام اس مناسب نرم‌افزاری می‌باشد که فرد بدون آنکه تخصص و حرفه‌ی خاصی در این زمینه داشته باشد بتواند صفحات سایت خود را به دلخواه طراحی و سازمان‌دهی نماید .
 • سی ام اس باید قابلیت راه‌اندازی روی موبایل افراد را نیز داشته باشد چراکه امروزه بسیاری از افراد به جای استفاده از کامپیوتر و مشکل در حمل و جابه‌جایی آن ، بهتر می‌دانند که از موبایل خود برای کنترل و مدیریت کسب‌وکار خود استفاده کنند .
 • نرم‌افزار cms باید راه‌های آسان در جهت ویرایش محتوا و مدیریت و بررسی محتوای سایت‌تان پیشروی‌تان قرار دهد .
 • سی ام اس مناسب نرم‌افزاری است که دربرگیرنده‌ی الگو‌ها و قالب‌های مناسب برای ساخت محتوا و انتشار آن و به‌علاوه طراحی صفحه می‌باشد .
 • سی ام اس مناسب می‌تواند صفحات را به‌سرعت بدون ایجاد وقفه لود نماید و به‌علاوه با رشد سایت نیز توسعه یابد .
 • شرکتی که سی ام اس را ارائه می‌کند معمولا از سایت شما پشتیبانی می‌کند پس باید به این نکته توجه کنید که cmsای که از شرکت دریافت می‌کنید باید بتواند از شما و سایت‌تان پشتیبانی کند و برای تمام سوالات شما جوابی معقول و درست داشته باشد .

امیدواریم با خواندن این مقاله در راستای بهبود و پیشرفت کسب و کارتان قدمی برداشته باشید .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

 • باید بدانید یک سی ام اس مناسب ، حتما ابزارهایی برای سئو و بهبود سایت‌تان داشته باشد درواقع یک cms مناسب باید از ابزار قوی برای سئو برخوردار باشد ، تا به کمک آن بتوانید ترافیک بیشتری داشته باشید و سایت‌تان در صفحات اولیه‌ی موتور‌های جستجو قرار بگیرد و به‌علاوه میزان کلیک کاربران را به صفحات سایت‌تان افزایش دهد ، هرچقدر قدرت کار سئویی سی ام اس قوی باشد عملکرد و پیشرفت سایت‌تان بهتر خواهد بود ، اما باید به این نکته اشاره کرد بعضی از سی ام اس‌ها برای سئو سایت طراحی نشده‌اند این امر نه‌تنها موجب آسیب به سایت‌تان می‌شود بلکه موجب پسرفت سایت شما می‌گردد .

8 پاسخ

  1. سلام احمد عزیز
   انتخاب یک نوع سی ام اس برای هر کسب‌وکاری موثر نیست چراکه باتوجه به نوع کسب‌وکار خود باید cms متناسب با آن را انتخاب کنید درواقع سی ام اس برای مدیریت محتوای سایت و حمایت کسب‌وکارتان استفاده می‌شود تعداد زیاد cms‌های موجود در بازار انتخاب شما را برای متناسب بودن با کسب‌وکارتان سخت‌تر کرده است شما می‌توانید با مشورت و راهنمایی گرفتن از افراد متخصص سی ام اس موردنیاز خود را انتخاب نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *