شبکه های اجتماعی

اگر تجارت دیجیتال دنیای امروز را به بازارهای سنتی قدیمی تشبیه کنیم، شبکه های اجتماعی نقش بوی خوش عطاری، زرق و برق ظروف در مغازه مسگری و جارچی های حراجی ها رو دارند. امروز پلتفرم هایی که در حوزه شبکه های اجتماعی کار می کنند، تا عمق خانه تک تک افراد جامعه رفتند. حتی در دنیایی که محدودیتی برای خرید بیرون از خانه وجود نداشته باشد، روز به روز اولویت ها به سمت زندگی سریع و بی دردسر دیجیتال می رود. برای تجارتی که بر مبنای فروش محصول و ارائه خدمات نهادینه شده، داشتن نام آشنا در دنیای اینترنت با داشتن وب سایت امکان پذیر است، اما شما نمی توانید از تمام پتانسیل موجود استفاده کنید، مگر اینکه امکانات شبکه های اجتماعی را در خدمت کسب و کار خود بگیرید.

آمارهایی که حکایت از حضور روزافزون ایرانیان در شبکه های اجتماعی می کنند، به آسانی قابل دستیابی اند. در این میان نکته پر ارزشی که می شود از اعداد موجود فهمید، میزان رخنه ی این فضا در زندگی اکثر مردم است. طبق آمار در سال 1399، در بین افراد با سن بیش از پانزده سال، 65 درصد حداقل عضو یک برنامه در حوزه شبکه های اجتماعی بوده اند. یکی از پرطرفدارترین پلتفرم های موجود برای کار دیجیتال مارکتینگ برنامه اینستاگرام است. طبق آمار از بین این جمعیت انبوه، 68 درصد عضویت اینستاگرام دارند. به بیان دیگر بیش از 44 درصد کل جمعیت کشور روزانه و هفتگی در این پلتفرم زندگی می کنند و وقت می گذرانند. عکس و فیلم می بینند، با مد آشنا می شوند و در نهایت خرید می کنند.

شما بگویید، کدام کسب و کاری می تواند این اعداد را نادیده بگیرد و رشد کند، یا اصلاً زنده بماند؟

درخواست مشاوره

دیجیتال مارکتینگ و استفاده از شبکه های اجتماعی در آن، محیط آسان و خلوتی نیست. برنامه ریزی برای ورود به این عرصه حتماً نیاز به آگاهی، مشاوره و همراهیِ با تجربه ها را دارد. اگر مایلید کسب و کار خودتان را به وسیله مدیریت شبکه های اجتماعی تقویت کنید و گسترش دهید، ما را همراه خودتان بدانید …

نام

تعرفه شبکه های اجتماعی

پکیچ برنزی مدیریت شبکه اجتماعی

4,000,000 تومان

پکیچ نقره ای مدیریت شبکه اجتماعی

5,500,000 تومان

پکیچ طلایی مدیریت شبکه اجتماعی

8,000,000 تومان

چه افرادی به شبکه های اجتماعی نیاز دارند؟

شبکه های اجتماعی تنها به جهت فروش کالا و خدمات، در دنیای دیجیتال مارکتینگ مورد توجه قرار نگرفته اند. عوامل متعددی باعث می شود که حتی کسب و کارهایی که به صورت منطقی در جایی مثل اینستاگرام امکان فروش بیشتر ندارند، باز هم به خاطر مبحث نام و برندسازی، حضور قدرتمند خود در این حوزه از دیجیتال مارکتینگ را ادامه دهند. این دلایل طیف گسترده ای را شامل می شوند. ممکن است قضیه محدود به انتشار تبلیغات باشد، یا اینکه نکات فنی سئوی سایت نیاز به ادامه کار در اینستاگرام یا دیگر پلتفرم ها مثل لینکدین، یوتیوب، آپارات و بقیه را ایجاد کند. خلاصه مطالب بالا این است: هیچ کسب و کاری به سادگی از کنار فرصت طلایی شبکه های اجتماعی نمی گذرد.

البته تاکید می کنیم که بسته به حوزه کاری شما، بعضی اوقات هم، چاره جز حضور در این گونه پلتفرم ها وجود ندارد. به مرور زمان تبلیغات تلویزیونی به کنار می روند، بنرهای خیابانی در قیاس با مدیای جذاب در شبکه های اجتماعی جذابیتی ندارند و کاربردهای بروشور کاغذی به مرور ناچیز می شود. به عنوان مثال کسب و کار های زیر مدیریت شبکه های اجتماعی را در اولویت برنامه ریزی های خود قرار می دهند:

  • تمام انواع فروشگاه ها، شرکت هایی که در زمینه تولید و توزیع کالا فعالیت می کنند.
  • آژانس های مسافرتی و خدمات توریستی
  • هر مجموعه ی فعال در حوزه آموزش
  • ارائه دهندگان خدمات عمرانی و تولید کنندگان محصولات عمرانی
  • تبلیغات و بازاریابی

پر واضح است که همه مشتریان شما، مردم، خودشان پای در شبکه های اجتماعی گذاشتند و خودشان محیط تبلیغی بی نظیر موجود، مثل اینستاگرام، را قبول کرده اند و حتی به آن علاقه دارند. مشتریان هدف برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی، همه ی شمایید، که به آینده ی کسب و کار خود اهمیت می دهید.

مرجان جایز

مدیر دپارتمان شبکه های اجتماعی

Marjan Jayez

نمونه کارهای شبکه های اجتماعی

آیا می توان بدون دیدن رزومه یا نتایج نمونه پروژه های قبلی به این پی برد که کیفیت ، پاسخ گویی و نتیجه کار یک تیم به چه شکلی بوده است و تصمیم گرفت که پروژه ای مثل مدیریت شبکه های اجتماعی را به یک تیم یا شخص سپرد؟!

از شما دعوت می شود که نمونه کارها و نتایج تیم اسپانتا وب در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی را رصد نموده و بدون فوت وقت با مشاوران تیم اسپانتا وب تماس گرفته و پروژه خود را به تیم حرفه ای و با تجربه اسپانتا وب بسپارید.

سوالات متداول در رابطه با شبکه های اجتماعی

در این بخش ، متداول ترین سوالاتی که کاربران و مشتریان اسپانتا وب در مورد شبکه های اجتماعی داشته اند را جمع آوری نموده ایم که ممکن است پاسخ سوال شما نیز ، باشد.

تبلیغات به طور کلی رابطه ارزشمندی با روانشناسی و رفتارشناسی جمعی دارد. برای اینکه در شبکه های اجتماعی بهترین تاثیر را روی مخاطب خود بگذارید، باید بسته به حوزه فعالیت کسب و کار خود، مخاطب هدف، محتوای مورد نیاز و شکل ارائه آن را طبق نیازهای او طراحی کنید. به این شناخت از شخصیت مشتریان بالقوه، یافتن پرسونای مخاطب در مدیریت شبکه های اجتماعی می گویند.

بله، بعضی فعالیت های تجاری به صورت ذاتی باعث جلب توجه و کنش های اجتماعی می شود. مثلاً عرصه ی مد و پوشاک این گونه است. در عوض بعضی فعالیت ها علاقه ای به مطرح شدن در جامعه ندارند یا گروه بسیار کوچکی از مردم را مخاطب قرار می دهد. به عنوان مثال فروش محصولات صنعتی گران، مثل ماشین آلات، نمی تواند باعث برهمکنش اجتماعی شود.

امروزه محیط های نرم افزاری متعددی به وجود آمده برای حضور مردم و هر کدام فلسفه خودشان را دارند. با این حال بهترین آن ها، که به ویترین کسب و کارها معروف است، اینستاگرام می باشد. این پلتفرم محبوب در سراسر جهان، روز به روز مخاطبان بیشتری جذب می کند و البته حضور تجاری در آن لحظه به لحظه حرفه ای تر می شود.

دیجیتال مارکتینگ برای استفاده از پتانسیل های فضای مجازی در تجارت و برندسازی و فروش به وجود آمده. هر روزی که می گذرد، سهم شبکه های اجتماعی در ساعات استفاده مردم از اینترنت افزایش می یابد. این توجه و زمان باعث می شود که بخش مهمی از کار دیجیتال مارکتینگ در حوزه مدیریت شبکه های اجتماعی تعریف شود.

با توجه به نوع فعالیت صفحه شما، فعالیت ادمین هم فرق دارد. با این حال پشتیبانی از پیام های اینستاگرام، پاسخ به کامنت ها، انتشار محتوای تولید شده و ایجاد ارتباط بین مشتری و کسب و کار مربوطه از وظایف متعارف یک ادمین انستاگرام است.

پلتفرم های شبکه های اجتماعی هم انواع الگوریتم ها و روش های خودشان برای رتبه دهی و بولد کردن صفحات و افراد را دارند. به علاوه برای جلب توجه کاربران هر پلتفرم مثل اینستاگرام، در محیطی که بسیار رقابتی شده، باید هنر سرگرم کردن را آموخته باشید. تولید محتوا در شبکه های اجتماعی از سطح متن بالاتر می رود و بیشتر به سمت محتوای سمعی بصری سوق پیدا می کند.

مشاوره شبکه های اجتماعی

دعوت می کنیم که از طریق تماس با شماره زیر، سوالات و ابهامات خود درباره موضوع سئوی سایت را با ما در میان بگذارید. برای تیم ما بسیار مهم است که ابتدا به روشن شدن دید شما در این زمینه کمک کنیم. اهمیت دارد که بدانید در صورت به کار نبستن اصول سئو در سایت خود، نقاط ضعفی که از پی آن می آید باعث بروز چه مشکلاتی خواهند شد.

خدمات شبکه های اجتماعی

به عصری وارد شدیم که بین شغل افراد و حوزه کاری کمپانی ها تفاوتی نیست، وقتی همگی نیاز دارند دیجیتال مارکتینگ را برای تقویت کسب و کار خود و حتی ادامه حیات تجاری به کار گیرند. پزشک، فروشنده گل، وکیل، فروشنده کتاب، کارخانه ی بزرگ یا کارگاه کوچک، استثنایی وجود ندارد. شاید بتوان جدیترین دلیل وجود این دنیای شدیداً رقابتی در حوزه های تجاری و مالی را همین امکانات برخواسته از اینترنت دانست. ما در گروه اسپانتا وب، به صورت جامع، تمام انواع خدماتی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مورد نیاز است را به صاحبان کسب و کار ارائه می دهیم. حضور در دنیای اینترنت و طراحی سایت، تولید محتوا و سئو، مدیریت شبکه های اجتماعی و تبلیغات در آن ها، به همراه بسیاری دیگر فعالیت هایی که نهایتاً به تقویت برند شما کمک می کند. وقتی همراهی ما را داشته باشید، دیگر راهی مبهم را در این بازار نوظهور اما همه گیر، پیش نخواهید گرفت.

مشاوره شبکه های اجتماعی

spantaweb

به عنوان صاحبان کسب و کار، همیشه سعی می کنید که تا جای ممکن پیش آگاهی نسبت به هر پروژه جدیدی داشته باشید. اگر خودتان متخصص امر نباشید، سراغ بهترین های آن عرصه خواهید رفت. توجه داریم که تاریخچه حضورمان در شبکه های اجتماعی به آسانی پاک نمی شود. اولین حضور شما، آغاز تمام فعالیت های شما در آن پلتفرم است. اسپانتا وب آماده است که قبل از آغاز پروژه ی تبلیغاتی شما در سوشال مدیا، بهترین مشاوره شبکه های اجتماعی را در اختیارتان بگذارد.

آنالیز شبکه های اجتماعی

نداشتن تحلیل از تحرکات خود در شبکه های اجتماعی، درست مثل پرت کردن تیر در تاریکیست. همان قدر که دومی هدفمند و بهینه است، اولی هم منابع شما را درست هزینه می کند. قطعاً هر متخصص دیجیتال مارکتینگ و مدیر شبکه های اجتماعی تصدیق می کند که بخش بزرگی از کار، جمع آوری داده راجع بازخوردها و تحلیلشان است.

spantaweb

ادمین شبکه های اجتماعی

spantaweb

بسیاری از پلتفرم های نوین شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب، به ادمین نیاز دارند. ادمین وظیفه دارد که به صورت برخط رابطه بینندگان محتوا را با صاحب کسب و کار مانیتور کند. این مورد مخصوصاً در مورد اینستاگرام نقش مهمتری پیدا می کند. یک مثال ساده اش، پاسخ دهی آنلاین به پیام های سفارش دهی در صفحه یک فروشگاه اینستاگرامی است.

امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت بستر هر پیشرفتیست. حفظ امنیت شبکه های اجتماعی کاملاً بدیهیست و همین باعث می شود که بعضی اوقات از آن غفلت کنیم. امنیت شبکه های اجتماعی شامل وجوه مختلفیست. یک بخش آن امنیت فنی است، یعنی حفاظت از حساب ها و اطلاعات کسب و کار. اما بخش مهم دیگر، حفاظت از مطالبیست که نباید در محتوای چندرسانه ای منتشر شوند. توجه به محرمانگی اطلاعاتی که منتشر می کنیم و تاثیر آن ها بر کسب و کارمان، بخش مهمی از امنیت شبکه های اجتماعیست.

spantaweb