سئو به بالابردن رتبه سایت شما در گوگل کمک میکند . برای اینکه از رقبای خود پیشی بگیرید و جایگاه خود را در نتایج جستجو گوگل حفظ کنید ، باید از یک سئو اصولی و درست استفاده کنید . امروزه همه برای یافتن خدمات یا کالای مورد نیازشان اول از همه در گوگل شروع به سرچ کردن میکنند ، پس سئو در مرورگر جستجو بسیار تاثیر گذار است . برای اینکه سایت خود را در صفحه اول گوگل ببینید باید از اصول سئو و کلمات کلیدی درستی برای سایتتان استفاده کنید . بدون شک هزینه کار سئو و قیمتگذاری خدمات سئو برای افرادی که دغدغه و نگرانی سئو سایتشان را دارند حائز اهمیت است . شرکت اسپانتا وب  در این مقاله برای روش های قیمت گذاری سئو راهنمایی هایی را انجام میدهد .

seo

فهرست موضوعات

چرا قیمت گذاری سئو بر اساس رتبه خطرناک است؟

روش قیمتگذاری خدمات سئو بر اساس رتبه برای افرادی که بودجه کافی نداشته و نگران هزینه های آن هستند مناسب است . قیمت گذاری براساس رتبه به این معنی است که در ابتدای کار شما هزینه ای پرداخت نمیکنید و بعد از گذشت زمان و با توجه به رتبه خود در گوگل با سئوکار تسویه حساب میکنید ، به این صورت که عملکرد شما بررسی شده و در صورتی که سایتتان رتبه خوبی داشت شما ملزم به واریز پول هستید . 

به دلیل رقابت شدید و تنگاتنگ برای استفاده از کلمات کلیدی قوی ، شما باید از کلمات کلیدی ضعیفی استفاده کنید که این امر خود باعث عدم پیشرفت و بهبود کسب و کارتان میشود . با توجه به این نکته قیمت گذاری بر اساس رتبه خطرناک است .

کدام افراد رتبه در سئو را تضمین میکنند؟

شرکت های سئویی برای کسب و کارهای تازه تاسیس و کوچک که تازه شروع به کار کرده اند حاضر به تضمین رتبه در سئو می باشند ، اما برای شرکت هایی با بازار رقابتی بالا و قوی ، بدون دریافت هزینه بهینه سازی سایت ، خدمات سئو را انجام نخواهند داد .

قیمت گذاری سئو بر اساس جایگاه کلمات کلیدی

جایگاه قرارگیری کلمات کلیدی یکی از موضوعات مهم برای کسب وکارهای اینترنتی است . شرکت سئوکار برای روش قیمت گذاری سئو بر اساس کلمات کلیدی ، با توجه به کلمات کلیدی استفاده شده در سایت و جایگاه قرار گیری سایت در موتور های جستجو ، قیمتگذاری را انجام میدهند .

قیمت گذاری سئو بر اساس آمار ورودی از گوگل

 در روش قیمت گذاری بر اساس آمار ورودی گوگل ، کلمات کلیدی باعث افزایش رتبه سایت شما میشود و سایتتان در صفحات اولیه گوگل نمایش داده میشود . شرکت های سئو کار ممکن است تضمین کنند که سایتتان را در صفحات اول گوگل نشان دهند ، اما بعد از مدتی که سایتتان در رتبه های بالا باشد ، به دلیل گذشت قرداد فی ما بین ، ممکن است سایت شما سقوط کند .

 و رتبه های خوب خود را از دست بدهید و نتایج نامطلوبی را کسب کنید . علاوه بر اینها تضمین رتبه در سئو با این روش را شرکت ها قبول نخواهند کرد . زیرا در انتهای کار یا مشتری یا سئو کار از این روش ناراضی خواهند بود .

seo cost

معایب قیمت گذاری خدمات سئو بر اساس آمار بازدید چیست؟

گاهی بعضی از مشتری ها قیمت گذاری بر اساس تعداد بازدید سایت را بسیار میپسندد و گمان میکنند که اینکار به نفع آنهاست ، اما وقتی به عمق ماجرا فکر کنید ، متوجه میشوید که تنها تعداد بالا بازدید و کلیک خوردن ، بدون فروش محصولاتتان و بازخورد خوب هیچ فایده ای ندارد و باعث ضرر شما میشود .

تعیین هزینه سئو بر اساس میزان فروش

اینکه شما درصدی از فروشتان را به سئوکار بدهید به نظر راه منطقی تری می آید چرا که اینکار باعث ترغیب سئوکار میشود تا فروش محصولات شما را در الویت خود قرار دهد . این روش هم سود شما را افزایش میدهد هم سئوکار بیشتر سود میکند و انگیزه بیشتری برای سایت شما دارد . این روش قیمت گذاری قابل اعتماد تر و مطمئن تر است .

قیمت گذاری خدمات سئو بر اساس میزان فروش چه زمانی درست نیست؟

قیمت گذاری بر اساس میزان فروش در کنار اینکه محاسنی دارد ، 2 عیب بسیار بزرگ دارد که موجب میشود تا شما حواستان باشد که یک قرارداد قرص و محکم با سئوکار ببندید . بعضی از کارآفرین ها بعد از فروش محصولات خود یا انجام خدمات خود ادعا میکنند که سئو باعث افزایش فروش محصولات یا خدماتشان نشده و این روند صعودی از طریق بازاریابی ایجاد شده است.

گاهی بعضی از سایت ها نیز برای افزایش میزان فروش خود تنها به روش سئو اکتفا نمیکنند و از روش های دیگری همچون بازاریابی ، تبلیغات و یا ایمیل مارکتینگ نیز به طور همزمان استفاده میکنند . این کار در روش قیمتگذاری بر اساس میزان فروش برای شرکت سئویی مشکل ایجاد میکند چرا که هنگام قیمت گذاری مشخص کردن میزان ورودی سایت از طریق موتورهای جستجو بسیار سخت است .

seo cost

برآورد کردن هزینه ها برای خدمات سئو ارائه شده

این راه از درست ترین روش های قیمتگذاری خدمات سئو میباشد که در آن دو طرف سود کرده و متضرر نمیشوند . ابتدا کارشناسان سئو تحقیقی درباره عملکرد رقبا انجام داده سپس در راستای بهبود عملکرد سایت و روند آن ، راه های متناسبی را ارائه میدهند . در مرحله عملی کردن این برنامه میتوان از روش هایی همچون : سئو تکنیکال و بازاریابی اینترنتی و لینک سازی بهره برد .

چگونه عملکرد متخصص سئو خود را ارزیابی کنیم؟

سئوکار متخصص باید بتواند سایت شما به رتبه های بالای جستجو و صفحات اول گوگل برساند و بازدهی سایت شما را بیشتر کند . برای ارزیابی عملکرد متخصص سئو خود به نکات زیر توجه داشته باشید تا متوجه شوید تا چه زمانی باید با سئو کار خود قرارداد تمدید کنید .

سئوکار متخصص باید به تناسب محتوای سایت شما و سرچ کاربران دقت کند و شما با توجه به محتوای تولید شده توسط سئوکار و افزایش بهبود عملکرد کسب وکارتان متوجه پیشرفت سئوکار خود میشوید .

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کافی داشته باشید تا عملکرد قوی ای داشته باشید باید حتما مطالب سایت خود را از دیدگاه یک کاربر ببینید . آیا سایت ، شما را جذب میکند و دوباره وارد آن میشوید ؟ یا سایت اطلاعات مفیدی برای روکردن ندارد ؟

شیوه سئو داخلی ، روشی دیگری برای ارزیابی کیفیت سئوکار شماست . این روش با بررسی تیتر ها ، عنوان ها ، عکس ها و میزان ارتباط و انسجام آنها با کار شما ، به شما میگوید که آیا عملکرد متخصص سئو شما مفید است یا خیر ؟

نمونه کار سئو اسپانتاوب

عوامل تاثیر گذار بر هزینه سئو و انواع روش پرداخت

تعیین هزینه سئو بعد از سنجیدن عوامل زیر مشخص می شود :

افزایش و نوع کلمات کلیدی مساوی با افزایش قیمت

هرچه طول کلمات کلیدی بیشتر باشد چون لینک سازی و محتوا سازی را پیچیده تر می کند هزینه سئو را افزایش می دهد .
همچنین نوع کلمه کلیدی هم تعیین کننده است . استفاده از کلماتی که رایج هستند صعود سایت شما را به صفحه اول جستجو دشوار تر می کنند . همه ی اینها نیاز به زحمت و تلاش بیشتر متخصص سئو دارد .

seo cost

تاریخ بوجود آمدن وبسایت

گوگل برای افزایش رتبه به تاریخی که شما وبسایت را راه اندازی کردید توجه می کند چرا که سایت های قدیمی تر فعالیت بیشتری را داشته اند .
اگر وبسایت خود را تازه تاسیس کرده باشید متخصص سئو برای ثابت کردن و جلب اعتماد گوگل باید راهکارهای بیشتری را اعمال کند .

وضعیت وبسایت

زمانی که از متخصص سئو درباره هزینه سئو سوال کنید وبسایت شما را تحلیل می کند تا ببیند چقدر از مسیر را رفته اید و آیا فعالیت شما برای مفید بوده است یا نه؟
محتوای شما هم توسط متخصص بررسی می شود . اگر مطلبتان کپی بود فرآیند سئو طولانی تر و سخت تر می شود .

 

seo cost

موقعیت سایت در صفحه گوگل

بعضی از وبسایت ها با استمرار در فعالیت توانسته اند جایگاهی را در صفحات بدست اورند . طبیعتا کار متخصص سئو را راحت تر کرده اند. متقابلا وبسایتی که حتی در نتایج وجود ندارد نیاز به تمرکز و حجم کاری زیاد دارد .

آژانس سئو

برای هزینه ی سئو نرخ خاصی مشخص نشده است . هر فردی با توجه به رزومه و توانایی خود دستمزدی را مشخص می کند .

برای انتخاب آژانسی حرفه ای و جلوگیری از پرداخت هزینه اضافی از آنها بخواهید تجربه و مستندی از فعالیت هایشان و توانمندی هایشان را در اختیارتان قرار دهند . سپس در مورد قیمتشان قضاوت کنید . برای رزومه ی باکیفیت با کمال میل هزینه کنید چرا که رشد سایت را تضمین می کنند .

seo cost

روش های پرداخت هزینه سئو

 مبلغی که برای کارتان سرمایه گذاری کردید ، برنامه زمانی و میزان تمرکزی که می خواهید بر رشد وبسایتتان معطوف کنید روش پرداخت را متفاوت می کند .

پرداخت ماهانه

در قرارداد بصورت ماهانه هزینه توافقی بین متخصص و کارفرما با توجه به میزان فعالیت و برنامه هایی که متخصص بر روی سایت در طول یک ماه اعمال می کند مشخص و پرداخت می شود .

پرداخت به صورت قیمت ثابت

تفاوت این روش نسبت به پرداخت ماهانه این است که کارفرما بصورت پروژه ای یک قرارداد را با متخصص سئو می بندد و در قبالش هزینه ای را بصورت ثابت می پردازد .

تعیین هزینه به صورت ساعتی

اگر کارفرما بخواهد مبلغ کمی را هزینه کند و تعداد ساعات متخصص را کم کند روش پرداخت ساعتی مناسب است .

seo cost

آیا ترکیب این روش ها برای قیمت گذاری سئو یک پروژه درست است؟

 جواب این سوال شما بله است . ترکیب این چند روش به همراه افزایش اعتماد بین طرفین ، باعث میشود که دو طرف رضایت داشته باشند .

امیدواریم این توضیحات درراستای کاهش نگرانی های شما برای قیمت گذاری خدمات سئوی سایتتان ، مفید بوده باشد . با توجه به توضیحاتی که دادیم باید بسیار حواستان به روش قیمت گذاری در قرارداد بین خود و سئوکارتان باشید ، زیرا ممکن است در آینده ای نزدیک شمارا دچار دردسر بکند .

درخواست مشاوره

اگر دوست دارید فروش محصول یا محصولاتی را در سایت خود بالا ببرید، یا خدمات خاص خودتان را به افراد بیشتری در جامعه معرفی کنید، بهینه سازی موتور جست و جو یا همان سئو سایت یک راه حال بی بدیل است. برای اطلاع از شکل فرآیند سئو و نتایج مثبت آن برای کسب و کار مجازی خود، با ما صحبت کنید. بدین منظور فرم درخواست مشاوره ای رو در اختیار شما قرار دادیم.

8 پاسخ

    1. سلام مهناز عزیز ، برآورد کردن هزینه ها بر اسس خدمات سئو ارائه شده ،این راه از درست ترین روش های قیمتگذاری خدمات سئو میباشد که در آن دو طرف سود کرده و متضرر نمیشوند .

  1. سلام .یه سوالی داشتم بنظرتون براورد کردن هزینه های خدمات سئو به صورت عملی چطور انجام میشه؟

    1. سلام دوست عزیز ،در مرحله عملی کردن استراتژی میتوانید از روش هایی همچون : سئو تکنیکال و بازاریابی اینترنتی و لینک سازی بهره ببرید

  2. سلام وقت بخیر به تازگی با شرکتی صحبت کردم و بهم تضمین کردن که رتبه خوبی تو سئو پیدا میکنم ، بنظرتون میشه بهشون اعتنماد کنم؟

    1. سلام دوست عزیز ، شرکت های سئویی برای کسب و کارهای تازه تاسیس و کوچک که تازه شروع به کار کرده اند حاضر به تضمین رتبه در سئو هستند ، اما برای شرکت هایی با بازار رقابتی بالا و قوی ، بدون دریافت هزینه بهینه سازی سایت ، خدمات سئو را انجام نخواهند داد . و شما با شناخت کسب و کار و بازار هدفتون باید ارزیابی کنید که در دسته اول قرار میگیرید یا دسته دوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *